قرارگاه پدافند پرتویی
مقاله
»
نگرانی غرب از احتمال «حملات رادیواکتیو» داعش در اروپا
دور جدید اجلاس امنیت هسته ای که در واشنگتن برگزار شد، یک مسأله مهم مربوط به این حوزه را که تاکنون کمتر درباره آن گفته و نوشته شده بود، برجسته ساخت: احتمال دستیابی گروه های تروریستی، به ویژه داعش به سلاح هسته ای و استفاده از این سلاح ها. در همین راستا، گمانه هایی نیز مبنی بر احتمال استفاده داعش از پهپادها برای انجام حملات رادیواکتیو مطرح شده است.
طرح ریزی سیستماتیک برنامه نمونه‌ برداری‌های میدانی

همواره محدودیت منابع انسانی و مالی یکی از مشکلات پیش رو در تدوین هر برنامه نمونه‌برداری می‌باشد، لذا یکی از موارد مهم در دستیابی به یک برنامه نمونه‌برداری مناسب انتخاب تعداد و محل نمونه‌ها بر مبنای نیازهای مطالعاتی و منابع موجود است. از این رو توجه به این موارد می‌تواند کارشناس نمونه‌برداری را در رسیدن به اهداف مطالعات نمونه‌برداری محیطی کمک شایانی نماید.

10 حادثه تحریک‌ کننده جنگ هسته‌ای
خطر جنگ هسته‌ای تصادفی بین روسیه و ایالات متحده نسبت به تروریسم و یا حمله هسته‌ای عامدانه دنیا را تهدید می‌کند. در یک جنگ هسته‌ای تمام عیار مسلما تلفات زیادی به وجود می‌آید. در یک زمستان هسته‌ای که موجب بروز تابستان‌هایی سرد برای سال‌ها و نابودی تولید غذای جهانی می‌شود احتمال می‌رود بیش از 5 میلیارد نفر از 7.4 میلیارد نفر ساکنان زمین نابود شوند.
دز خارجی ناشی از گلوله های حاوی اورانیوم تهی شده (DU)
چکیده
اورانیوم فلزی است چکش خوار با  چگالی kg/m3) 1905) که چگالی آن کمی کمتر از چگالی تنگستن و 1/67برابر چگالی سرب و 84 صدم چگالی اسمیر و ایریدیم است. چگالی بالای اورانیوم و خواص منحصر بفرد دیگر این فلز مانند نقطه ذوب پایین و ارزان بودن آن باعث شد تا از سال 1970 از این فلز در صنایع مختلف نظامی و غیر نظامی استفاده شود.

آپارتاید هسته ای و استراتژی هسته ای اسرائیل
روابط گسترده و صمیمانه اسرائیل و آمریکا به گو نه ای می باشد که منافع و تمایلات منطقه ای رژیم صهیونیستی، جزء اصلی و شکل دهنده سیاست خارجی امریکا محسوب می شود، که از حمایت های سیاسی و اقتصادی فوق العاده ی نمایندگان کنگره و رهبران فکری آمریکا نیز برخوردار است.
آیا عربستان وارد رقابت هسته‌ای می‌شود؟
عربستان که بر سر نفوذ در منطقه خاورمیانه با ایران رقابت دارد، با اشاره به توافق اتمی ایران و نگرانی از دایره نفوذ آن در منطقه خاورمیانه از تلاش برای در اختیار داشتن برنامه اتمی خبر داده است.
آیا اسرائیل به عربستان بمب هسته‌ای خواهد داد؟
چند روز قبل یک روزنامه آمریکایی نوشت با توجه به نزدیک شدن انعقاد توافق هسته‌ای احتمالی با ایران، عربستان سعودی در اندیشه داشتن سلاح هسته‌ای برای به حاشیه راندن ایران است.
چرا کره شمالی به انجام آزمایش های موشکی و هسته ای اصرار دارد؟
هدف غایی کره شمالی دست یابی به موشک های بالستیک دارای قابلیت حمل کلاهک هسته ای با برد بیش از 10 هزار کیلومتر است.
پنل کاربری