قرارگاه پدافند پرتویی
مقاله
»
طرح ریزی سیستماتیک برنامه نمونه‌ برداری‌های میدانی

همواره محدودیت منابع انسانی و مالی یکی از مشکلات پیش رو در تدوین هر برنامه نمونه‌برداری می‌باشد، لذا یکی از موارد مهم در دستیابی به یک برنامه نمونه‌برداری مناسب انتخاب تعداد و محل نمونه‌ها بر مبنای نیازهای مطالعاتی و منابع موجود است. از این رو توجه به این موارد می‌تواند کارشناس نمونه‌برداری را در رسیدن به اهداف مطالعات نمونه‌برداری محیطی کمک شایانی نماید.

10 حادثه تحریک‌ کننده جنگ هسته‌ای
خطر جنگ هسته‌ای تصادفی بین روسیه و ایالات متحده نسبت به تروریسم و یا حمله هسته‌ای عامدانه دنیا را تهدید می‌کند. در یک جنگ هسته‌ای تمام عیار مسلما تلفات زیادی به وجود می‌آید. در یک زمستان هسته‌ای که موجب بروز تابستان‌هایی سرد برای سال‌ها و نابودی تولید غذای جهانی می‌شود احتمال می‌رود بیش از 5 میلیارد نفر از 7.4 میلیارد نفر ساکنان زمین نابود شوند.
دز خارجی ناشی از گلوله های حاوی اورانیوم تهی شده (DU)
چکیده
اورانیوم فلزی است چکش خوار با  چگالی kg/m3) 1905) که چگالی آن کمی کمتر از چگالی تنگستن و 1/67برابر چگالی سرب و 84 صدم چگالی اسمیر و ایریدیم است. چگالی بالای اورانیوم و خواص منحصر بفرد دیگر این فلز مانند نقطه ذوب پایین و ارزان بودن آن باعث شد تا از سال 1970 از این فلز در صنایع مختلف نظامی و غیر نظامی استفاده شود.

آپارتاید هسته ای و استراتژی هسته ای اسرائیل
روابط گسترده و صمیمانه اسرائیل و آمریکا به گو نه ای می باشد که منافع و تمایلات منطقه ای رژیم صهیونیستی، جزء اصلی و شکل دهنده سیاست خارجی امریکا محسوب می شود، که از حمایت های سیاسی و اقتصادی فوق العاده ی نمایندگان کنگره و رهبران فکری آمریکا نیز برخوردار است.
آیا عربستان وارد رقابت هسته‌ای می‌شود؟
عربستان که بر سر نفوذ در منطقه خاورمیانه با ایران رقابت دارد، با اشاره به توافق اتمی ایران و نگرانی از دایره نفوذ آن در منطقه خاورمیانه از تلاش برای در اختیار داشتن برنامه اتمی خبر داده است.
آیا اسرائیل به عربستان بمب هسته‌ای خواهد داد؟
چند روز قبل یک روزنامه آمریکایی نوشت با توجه به نزدیک شدن انعقاد توافق هسته‌ای احتمالی با ایران، عربستان سعودی در اندیشه داشتن سلاح هسته‌ای برای به حاشیه راندن ایران است.
چرا کره شمالی به انجام آزمایش های موشکی و هسته ای اصرار دارد؟
هدف غایی کره شمالی دست یابی به موشک های بالستیک دارای قابلیت حمل کلاهک هسته ای با برد بیش از 10 هزار کیلومتر است.
سناریوی تهاجمی رژیم صهیونیستی به تاسیسات هسته ای ایران
بر اساس گزارش مستند یک شبکه تلویزیونی اسراییل، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به همراه ایهود باراک وزیر دفاع این رژیم در سال 1389 دستور آمادگی برای حمله به تاسیسات هسته ای ایران را صادر کرده بودند.
پنل کاربری