قرارگاه پدافند پرتویی
مقاله
»
پدافند غیر عامل و پناهگاه های هسته ای با رویکرد متروی تهران
در جنگها و درگیری های امروز، بین نظامی و غیر نظامی تفاوتی وجود ندارد و خطرات ناشی از آن همه را در بر می گیرد. هدف قرار دادن جوامع شهری به منظور تضعیف روحیه، وارد آوردن صدمات اقتصادی و از هم گسستگی نظام اجتماعی صورت می گیرد. کشور و ملت ما  یکی از قربانیان جنگ های شیمیایی در قرن حاضر است و باید ملاحظات و برنامه های ویژه ای را اعمال نماید به گونه ای که اقدامات پدافند غیر عامل در اکثر زیر ساخت ها و حوزه های مختلف اقتصادی، صنعتی، مراکز حیاتی، شهری، نظامی و ... لحاظ گردد که پاسخگوی تهدیدات آینده باشد. در این بین، در کنار سایر مباحث پدافند غیر عامل نظیر استتار، اختفاء، فریب، پراکندگی و .. ساخت فضاهای امن در مقابل عوامل جنگهای نوین اهمیت بسیاری دارد.
کنار گذاشتن انرژی هسته‌ای برای سوئد آسان نخواهد بود
پس از فاجعه چرنوبیل در سال 1986 انرژی هسته‌ای دیگر مورد توجه بسیاری از کشورهای اروپایی نبوده است. ایتالیا همه راکتورهایش را تعطیل کرده است. آلمان، بلژیک و سوییس در میانه کنار گذاشتن تاسیسات هسته‌ای خود هستند و حتی فرانسه که 77 درصد از انرژی الکتریسیته‌اش را از هسته‌ای تامین می‌کند در حال گفت‌وگو برای توقف تدریجی بخشی از فعالیت‌های هسته‌اش است.
جنگ جهانی سوم؛ نبردی هسته‌ای خواهد بود؟
سلاح هسته‌ای ترسناک‌ترین، خطرناک‌ترین و بی‌فایده‌ترین اختراع تاریخ بشر است.
درس گرفتن از حوادث هسته‌ای و توسعه انرژی هسته‌ای
انرژی هسته‌ای حدود 11 درصد تولید الکتریسیته جهان را در بر می گیرد و این سهم احتمالا در میان مدت و زمانی که جهان در پی کاهش دی اکسید کربن در جو و از این طریق کنترل تغییرات آب و هواست، افزایش می‌یابد.
تولید پلوتونیوم و خطر تروریسم هسته‌ای در شرق دور
در زمانی که نگرانی‌ها از تروریسم هسته‌ای در حال افزایش است و برخی رهبران جهان در مورد احتمال استفاده داعش از مواد رادیواکتیو برای ساخت بمب‌های کثیف هشدار می‌دهند، نباید تلاش‌های کشورهای شرق آسیا مثل چین، ژاپن و کره جنوبی را برای بازفرآوری سوخت هسته‌ای که در واقع موجب افزایش خطر تروریسم هسته‌ای می‌شود، نادیده گرفت.
عملکرد راکتورهای هسته‌ای و علت حوادث هسته‌ای
همه نیروگاه‌های انرژی متداول یک هدف را دنبال می‌کنند گرداندن توربین‌های عظیم که ژنراتورهای الکتریسته را راه می‌اندازند. نیروگاه انرژی هسته‌ای مانند نیروگاه‌های گازی و زغال سنگ گرمایی برای ایجاد بخار تولید می‌کنند که این توربین‌ها را به حرکت درمی‌آورد.
8 نیروگاه هسته‌ای خطرآفرین در نزدیکی گسل‌های لرزه‌ای
در پی زلزله ویرانگر پنج‌شنبه شب و پس لرزه‌های بعد از آن در ژاپن، دولت این کشور می‌گوید این‌بار آسیب‌های فاجعه‌آمیزی در تأسیسات هسته‌ای این کشور رخ نخواهد داد.
نقص‌های امنیتی پایگاه‌های تسلیحات هسته‌ای در اروپا
پس از آن که تظاهرکنندگان دو بار توانستند وارد مجموعه‌های به ظاهر امن بلژیک شوند که در آن ده‌ها کلاهک هسته‌ای نگهداری می‌شود، نگرانی‌ها درباره انبار این زرادخانه‌های هسته‌ای ویرانگر در حال افزایش است.
پنل کاربری