قرارگاه پدافند پرتویی
مقاله
»
تولید پلوتونیوم و خطر تروریسم هسته‌ای در شرق دور
در زمانی که نگرانی‌ها از تروریسم هسته‌ای در حال افزایش است و برخی رهبران جهان در مورد احتمال استفاده داعش از مواد رادیواکتیو برای ساخت بمب‌های کثیف هشدار می‌دهند، نباید تلاش‌های کشورهای شرق آسیا مثل چین، ژاپن و کره جنوبی را برای بازفرآوری سوخت هسته‌ای که در واقع موجب افزایش خطر تروریسم هسته‌ای می‌شود، نادیده گرفت.
عملکرد راکتورهای هسته‌ای و علت حوادث هسته‌ای
همه نیروگاه‌های انرژی متداول یک هدف را دنبال می‌کنند گرداندن توربین‌های عظیم که ژنراتورهای الکتریسته را راه می‌اندازند. نیروگاه انرژی هسته‌ای مانند نیروگاه‌های گازی و زغال سنگ گرمایی برای ایجاد بخار تولید می‌کنند که این توربین‌ها را به حرکت درمی‌آورد.
8 نیروگاه هسته‌ای خطرآفرین در نزدیکی گسل‌های لرزه‌ای
در پی زلزله ویرانگر پنج‌شنبه شب و پس لرزه‌های بعد از آن در ژاپن، دولت این کشور می‌گوید این‌بار آسیب‌های فاجعه‌آمیزی در تأسیسات هسته‌ای این کشور رخ نخواهد داد.
نقص‌های امنیتی پایگاه‌های تسلیحات هسته‌ای در اروپا
پس از آن که تظاهرکنندگان دو بار توانستند وارد مجموعه‌های به ظاهر امن بلژیک شوند که در آن ده‌ها کلاهک هسته‌ای نگهداری می‌شود، نگرانی‌ها درباره انبار این زرادخانه‌های هسته‌ای ویرانگر در حال افزایش است.
نگرانی غرب از احتمال «حملات رادیواکتیو» داعش در اروپا
دور جدید اجلاس امنیت هسته ای که در واشنگتن برگزار شد، یک مسأله مهم مربوط به این حوزه را که تاکنون کمتر درباره آن گفته و نوشته شده بود، برجسته ساخت: احتمال دستیابی گروه های تروریستی، به ویژه داعش به سلاح هسته ای و استفاده از این سلاح ها. در همین راستا، گمانه هایی نیز مبنی بر احتمال استفاده داعش از پهپادها برای انجام حملات رادیواکتیو مطرح شده است.
طرح ریزی سیستماتیک برنامه نمونه‌ برداری‌های میدانی

همواره محدودیت منابع انسانی و مالی یکی از مشکلات پیش رو در تدوین هر برنامه نمونه‌برداری می‌باشد، لذا یکی از موارد مهم در دستیابی به یک برنامه نمونه‌برداری مناسب انتخاب تعداد و محل نمونه‌ها بر مبنای نیازهای مطالعاتی و منابع موجود است. از این رو توجه به این موارد می‌تواند کارشناس نمونه‌برداری را در رسیدن به اهداف مطالعات نمونه‌برداری محیطی کمک شایانی نماید.

10 حادثه تحریک‌ کننده جنگ هسته‌ای
خطر جنگ هسته‌ای تصادفی بین روسیه و ایالات متحده نسبت به تروریسم و یا حمله هسته‌ای عامدانه دنیا را تهدید می‌کند. در یک جنگ هسته‌ای تمام عیار مسلما تلفات زیادی به وجود می‌آید. در یک زمستان هسته‌ای که موجب بروز تابستان‌هایی سرد برای سال‌ها و نابودی تولید غذای جهانی می‌شود احتمال می‌رود بیش از 5 میلیارد نفر از 7.4 میلیارد نفر ساکنان زمین نابود شوند.
پنل کاربری