قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
پسماندهای هسته‌ای چالشی پیش‌ روی آمریکا

بر اساس تازه‌ترین گزارش‌های دانشمندان آمریکایی این کشور در مواجهه با رقیق‌سازی و دورریزی پسماند هسته‌ای خود با چالش‌هایی روبه‌رو است.

قتل خاشقجی قرارداد اتمی میان ریاض و واشنگتن را برهم زد

یک پایگاه خبری آمریکا اعلام کرد جنایتی که عربستان در پرونده فعال مخالف سعودی رقم زد باعث شد تا قرارداد اتمی میان ریاض و واشنگتن ازبین برود.

تلاش عضو دموکرات کنگره امریکا برای صدور قانونی در باب توقف همکاری هسته ای با سعودی ها

پایگاه اینترنتی ­ووکس در گزارشی اختصاصی نوشت براد شرمن عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا قصد دارد برای مجازات عربستان سعودی بر سر پرونده جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی به زودی طرح جدیدی به مجلس نمایندگان ارائه کند که توافق های هسته ای با این کشور را متوقف می کند.

ابراز نگرانی عمیق پاکستان از گشت زیردریایی هسته ای هند

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد: پاکستان موضوع گشت زنی زیردریایی هسته ای هند و پیام خودستایی آن کشور را مورد توجه قرار داده و از این موضوع نگران است.

چین نیروگاه هسته‌ای شناور می‌سازد

این نیروگاه که دارای یک یا دو واحد تولید برق اتمی خواهد بود و در دریا ساخته می شود می تواند برق و گرمای تولیدی مورد نیاز مناطق سردسیر شمال کشور را تامین کند.

ادعایی درباره دست یابی عربستان به کلاهک هسته ای

راجر کارمیکائیل افسر سابق اطلاعات آمریکا مدعی شد: حکومت سعودی کمک شش میلیارد دلاری خود به پاکستان را در مقابل خرید کلاهک‌های هسته‌ای از این کشور پرداخت کرده است.

دولت و مجلس در زمینه پدافند غیرعامل به استان بوشهر توجه کنند

عبدالکریم گراوند روز شنبه در کارگروه پدافند غیرعامل استان بوشهر که از طریق ویدئو کنفرانس با ستاد وزارت کشور برگزار شد افزود:بدلیل استقرار نیروگاه اتمی، پارس جنوبی و جزیره خارگ این استان از نظر پدافند غیرعامل با استانهای دیگر کشور تفاوت دارد.

نخستین نیروگاه اتمی شناور جهان در روسیه به بهره‌برداری رسید

نخستین نیروگاه اتمی شناور جهان که «آکادمیک لومونوسوف» نام دارد و راکتور آن را شرکت دولتی روس اتم راه اندازی کرده است در روسیه به بهره برداری رسید.

آغاز رزمایش نیروهای هسته ای راهبردی امریکا

آمریکا رزمایش نظامی سالانه نیروهای هسته ای راهبردی خود را با هدف آمادگی واحدهای نظامی برای بازدارندگی هسته ای آغاز کرد.

دانشگاه ارومیه؛ میزبان نمایشگاه ملی دستاوردهای صنعت هسته‌ای ایران

رئیس دانشگاه ارومیه از آغاز به کار چهل و سومین نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته ای جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه ارومیه خبر داد و گفت: این نمایشگاه از ۲۱ مهر آغاز و تا ۲۵ مهرماه ادامه خواهد داشت.

پنل کاربری