قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
پیش بینی خطرات احتمالی انرژی هسته ای با هوش مصنوعی

دانشمندان دانشگاه هاروارد، نوعی یادگیری عمیق مبتنی بر هوش مصنوعی ابداع کرده‌اند که می‌تواند خطرات احتمالی انرژی هسته‌ای را پیش‌بینی کند و راهی برای دستیابی به انرژی نامحدود ارائه دهد.

توافق آمریکا و کره‌جنوبی برای فروش تکنولوژی اتمی به عربستان

سایت "دیلی بیست" از طرح‌های شرکت‌های آمریکایی برای حضور در برنامه هسته‌ای سعودی خبر داد و نوشت، شرکت‌های آمریکایی که برای فروش تکنولوژی هسته‌ای به عربستان با هم رقابت دارند اقدامی را برای رسیدن به دیگر کشورها و عقب نماندن از آنها در نظر دارند.

ژاپن، تلاش برای خارج کردن سوخت نیروگاه فوکوشیما

ژاپن به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در صنعت انرژی اتمی، عملیات خارج کردن سوخت هسته ای از داخل ساختمان یکی از راکتورهای نیروگاه فوکوشیما را که 9 سال پیش دچار آسیب شد، آغاز کرده است عملیاتی که از آن به عنوان آزمونی برای ارزیابی دانش متخصصان این حوزه یاد می شود.

هند مادر بمب‌های اتمی را در اختیار دارد

نخست‌وزیر هند گفت که دهلی نو تن به اخاذی هسته‌ای پاکستان نخواهد داد.

اعضای کمیسیون امنیت ملی از نیروگاه اتمی بوشهر بازدید می کنند

اعضای کمیسیون امنیت ملی از نیروگاه اتمی بوشهر بازدید می کنند

احتمال سناریوی هسته ای در صورت حمله تروریستی به خاک هند

یکی از تحلیلگران اندیشکده آمریکایی 'وودرو ویلسون' هشدار داد، ناتوانی هند در اثبات اظهاراتش درباره بمباران پایگاه تروریست ها در بالاکوت و سرنگونی جنگنده پاکستان پیامدهای سیاسی خطرناکی دارد و در صورت حمله تروریستی دیگر در خاک هند، طرح سناریوی هسته ای دور از ذهن نیست.

سازمان پدافند غیرعامل برای ایجاد ارتباط با دانشگاه پیش قدم است

دکتر زارعی در نخستین همایش تخصصی قرارگاه پرتوی در دانشگاه شهید بهشتی در راستای ارتباط موثر صنعت و دانشگاه پیشنهاد تاسیس دفتر پدافند غیرعامل در دانشگاه شهید بهشتی را مطرح کرد.

بیست‌وپنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران برگزار شد

بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران در مجتمع آموزشی عالی‌شهر دانشگاه آزاد استان بوشهر برگزار شد. 

نگرانی از تلاش واشنگتن برای انتقال مواد هسته ای به عربستان

پایگاه اینترنتی کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا در گزارشی سند ابراز نگرانی درباره تلاش های کاخ سفید برای انتقال مواد هسته ای به عربستان سعودی را منتشر کرد.

آمریکا: عربستان حق غنی‌سازی اورانیوم ندارد

معاون وزیر انرژی آمریکا تأکید کرد: واشنگتن به شرطی با عربستان در زمینه هسته‌ ای همکاری می‌ کند که ریاض حق غنی‌ سازی اورانیوم نداشته باشد.

پنل کاربری