قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
برگزاری نخستین آموزشگاه امنیت هسته‌ای آژانس در مصر
متخصصان جوان از 14 کشور به نخستین مدرسه امنیت هسته‌ای عربی زبان برگزار شده توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) در مصر پیوستند.
آمریکا به دنبال تصویب قطعنامه منع کامل آزمایش های هسته ای است

خبرگزاری کیودوی ژاپن روز جمعه از نیویورک گزارش داد، دولت آمریکا تلاش دارد قطعنامه ای را در شورای امنیت سازمان ملل به تصویب برساند تا نقطه پایانی برای هرنوع آزمایش هسته ای در سطح جهان باشد.

ترکیه رسما توافقنامه انرژی هسته‌ای با چین را اعلام کرد
دولت ترکیه از عقد قرارداد رسمی با چین در زمینه همکاری در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای خبر داده است.
آمریکا باید قابلیت های هسته ای ایران را نابود می کرد
مشاور امنیتی سابق اسرائیل توافق هسته‌ای با ایران را خطایی تاریخی ارزیابی کرد که در ۱۰ سال آینده شرایط بدتری را برای اسرائیل به ارمغان خواهد آورد.
خبر صالحی از کلنگ‌زنی نیروگاه هسته‌ای ۱ و ۲ بوشهر
رئیس سازمان انرژی اتمی کشور گفت: ۲۰ شهریورماه نیروگاه هسته‌ای ۱ و ۲ بوشهر با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی روسیه و همچنین معاون اول رئیس‌جمهور کلنگ‌زنی می‌شود.
آموزش پیاده‌نظام حامل کوله‌پشتی هسته‌ای در کره شمالی
گزارش‌ها حاکی از آن است که کره شمالی یک واحد پیاده‌نظام ویژه را تاسیس کرده است که اعضای آن آموزش دیده‌اند تا کوله‌پشتی‌های حامل بمب‌های هسته‌ای را در شرایط جنگ و پیش‌ از پرتاب موشک‌های کره شمالی به داخل خاک کره جنوبی برده و کار بگذارند
اعلام آمادگی "روسیه" برای ساخت تأسیسات هسته ای در عربستان
شرکت روس اتم ابراز علاقه کرده است تا در طرح های بلندپروازانه هسته ای100 میلیار دلاری عربستان سعودی که هدف آن تولید انرژی برق اعلام شده، مشارکت کند.
زیردریایی هسته‌ای طرحی بلندپروازانه برای کره جنوبی
با این که در بحبوحه افزایش تهدیدات زیردریایی‌های پرتاب موشک بالستیک کره شمالی، سیاست‌مداران محافظه‌کار کره جنوبی توسعه زیردریایی‌های هسته‌ای این کشور را خواستار می‌شوند، ارتش کره جنوبی ظاهرا به دلیل نگرانی از واکنش احتمالی ایالات متحده موضع محتاطانه‌ای را اتخاذ می‌کند.
ناکارآمدی دیوار یخی نیروگاه فوکوشیما در جلوگیری از نفوذ مواد رادیواکتیو به آب‌های زیرزمینی
یک دیوار یخی تقریبا ضد آب ساخته شده در اطراف نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما به منظور جلوگیری از ورود آّب‌های زیرزمینی به این مجموعه همانگونه که پیش‌بینی می‌شد، نشان داد که به اندازه کافی موثر نیست و در همین حال دیده‌بان هسته‌ای ژاپن اکنون از شرکت تپکو می‌خواهد تا به دنبال راه کار مناسب‌تری باشد.
پایان کارگاه های آموزشی تخصصی پدافند پرتوی در کاشان
کارگاه های آموزشی تخصصی سطح 1 پدافند پرتوی در شهرستان کاشان به پایان رسید.
پنل کاربری