قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
نظر مقام رژیم صهیونیستی درباره نابودی برنامه هسته‌ای ایران
رئیس پیشین اداره جاسوسی رژیم صهیونیستی قبل از مرگ خود در مصاحبه‌ای نابودی برنامه هسته‌ای ایران با استفاده از عملیات نظامی را غیر ممکن خوانده بود.
رقابت تسلیحات هسته‌ای جدید
روزنامه لس‌آنجلس تایمز در مقاله‌ای با استناد به سخنان ویلیام پری، وزیر دفاع پیشین ایالات متحده مبنی بر این که امروز خطر فاجعه هسته‌ای نسبت به دوران جنگ سرد بیش‌تر شده است، این خطرات را نه تنها ناشی از تهدیدات تروریستی گروه‌هایی مانند داعش بلکه نشات گرفته از زرادخانه‌های قدرت‌های هسته‌ای مانند ایالات متحده، روسیه و دیگر کشورها دانست.
آغاز بکار بخش نخست یک سایت جدید هسته ای
معاون سازمان انرژی اتمی از آغاز به کار بخش نخست یکی از سایت های جدید هسته ای در حوزه چرخه سوخت در پنجشنبه خبر داد.
تعهد رهبران جهان برای تقویت ساختار امنیت هسته‌ای
رهبران و مقامات کشورهای مختلف که در آخرین دوره‌ی نشست امنیت هسته‌ای شرکت کرده بودند متعهد شدند تا یک گروه بلند پایه را در جهت تقویت ساختار امنیت هسته‌ای تشکیل دهند.
ترامپ: عربستان سرانجام به سلاح هسته‌ای دست خواهد یافت
نامزد جمهوری‌خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت که از دستیابی عربستان به سلاح هسته‌ای هیچ راه گریزی وجود ندارد.
حفاظت از بازیهای المپیک برزیل در برابر تهدیدات هسته‌ای توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) روز دوشنبه اعلام کرد که در حال فرستادن تجهیزات به برزیل است تا از بازیهای المپیک و پارالمپیک 2016 در برابر حملات تروریستی محافظت کند.
کمک 10 میلیون دلاری عربستان به مرکز مبارزه با تروریسم هسته‌ای
عربستان سعودی روز شنبه برای تشکیل مرکز ویژه مبارزه با تروریسم هسته‌ای در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین 10 میلیون دلار اهدا کرد.
اعلام آمادگی روسیه برای فروش زیردریایی هسته‌ای به هند
مقامات دفاعی روسیه اعلام کردند که برای همکاری در ساخت ناوچه و زیردریایی با هند آمادگی دارد و یک زیردریایی هسته‌ای دیگر را به زودی در اختیار این کشور قرار می‌دهد.
صحن علنی مجلس؛ ممنوعیت‌احداث‌مستحدثات درمحدوده ایمنی تأسیسات‌هسته‌ای
نمایندگان تصویب کردند: هرگونه احداث مستحدثات جدید، تملک، جابه‌جایی، صدور سند و تغییر کاربری اراضی در محدوده ایمنی نیروگاه‌ها و تأسیسات هسته‌ای به‌عنوان سکونتگاه دائم ممنوع است.
تلاش محققان کشور برای ارائه متد جدید تشخیص فوری بیماری‌ها با پزشکی هسته‌ای
تیم تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در تلاش هستند تا با استفاده از تصویربرداری مولکولی و پزشکی هسته‌ای متد تشخیص جدیدی برای برخی از بیماری‌ها همچون قلبی و عروقی ارائه دهند.
پنل کاربری