قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
تونل یک مرکز هسته‌ای در آمریکا فروریخت

یک تونل هسته ای در نزدیکی شهر هنفورد ایالت واشنگتن که محل تولید پلوتونیوم بوده، فرو ریخت و کارگران را در معرض مواد سمی و خطرناک قرار داد. کارشناسان این مکان را «سمی ترین مکان در آمریکا» و «یک چرنوبیل بالقوه» نامیده بودند.

تاخیر در راه‌اندای اولین راکتور هسته‌ای امارات متحده عربی

امارات متحده عربی راه‌اندازی تجاری اولین راکتور هسته‌ای خود را به دلیل آماده نبودن شرکت عامل داخلی به تعویق انداخت.

کرۀ شمالی چگونه به آمریکا حملۀ هسته‌ای می‌کند؟

یک کارشناس امنیتی گفت کرۀ شمالی می توند با پنهان کردن بمب هسته ای در کانتینرهای تجاری، حملۀ هسته ای رعب آوری را علیه آمریکا اجرا کند.

آمریکا موشک بالستیک هسته‌ای دیگری آزمایش کرد

همزمان با تنش‌های فزاینده میان آمریکا و کره شمالی، واشنگتن روز چهارشنبه از آزمایش موشکی بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای در کالیفرنیا خبر داد.

تشدید بحران اتمی در مرز هند و پاکستان/احتمال دستیابی تروریست‌ها به سلاح هسته‌ای

کارشناسان با نگرانی از افزایش تنش‌ها بین هند و پاکستان می‌گویند که این درگیری‌ها می‌تواند به جنگ تمام عیار اتمی دو کشور منجر شود و خطر دستیابی تروریست‌ها به تسلیحات هسته‌ای بسیار جدی است.

زباله‌های رادیواکتیو چالش اصلی فرامرزی ازبکستان در آسیای مرکزی

وزیر حوادث غیر مترقبه ازبکستان از بروز خطر پرتوهای رادیواکتیو و زباله‌های هسته‌ای به محیط زیست آسیای مرکزی، به خصوص کشورهایی که رودخانه‌های در این منطقه به آنها سرریز می‌کنند از جمله ازبکستان و ترکمنستان اظهار نگرانی کرد و گفت که در این موضوع باید از طریق همکاری‌های منطقه‌ای چاره‌جویی شود.

گزارش افشاگرانه «نبیل»؛ پاکستان پنجمین انبار بزرگ تسلیحات هسته‌ای بدون امنیت

«نیویورک تایمز» گزارش افشاگرانه «رحمت‌الله نبیل» رئیس سابق امنیت ملی افغانستان را در ارتباط با امنیت تسلیحات هسته‌ای پاکستان منتشر کرد.

اصفهان میزبان بیست‌وچهارمین نشست روسای نظام ایمنی کشورهای دارنده نیروگاه هسته‌ای WWER

بیست و چهارمین نشست روسای نظام ایمنی کشورهای دارنده نیروگاه هسته‌ای نوع WWER به میزبانی مرکز نظام ایمنی هسته‌ای کشور و با حضور 12 کشور عضو مجمع روزهای 12 و 13 اردیبهشت جاری در شهر اصفهان برگزار می‌شود.

پاسخ روسیه به تهدید هسته‌ای انگلیس

سنای روسیه به تهدید هسته‌ای وزیر دفاع انگلیس که از امکان حمله اتمی پیشگیرانه سخن گفته بود، پاسخ داد.

فارین‌افرز: احتمال دسترسی گروه‌های تروریستی به بمب‌های رادیواکتیو وجود دارد

ایرنا نوشت: روزنامه 'فارین افرز' طی مقاله ای به عنوان 'تهدید ناشی از بمب کثیف، جوامع بشری را در معرض تهدید قرار داده' ، نوشت؛ نگرانی از احتمال دسترسی گروههای تروریستی به ویژه داعش به این نوع بمب ها وجود دارد.

پنل کاربری