قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
افزایش ظرفیت تولید سوخت هسته‌ای وستینگ‌هاوس
بنابر اعلام شرکت برق وستینگ‌هاوس ظرفیت تولید سوخت هسته‌ای کارخانه وستراس در سوئد که بیش‌تر سهام آن متعلق به شرکت ژاپنی توشیبا است افزایش یافت.
چین از طرح پیشنهادی کره شمالی برای توقف فعالیت هسته ای پیونگ یانگ استقبال کرد
نماینده دائم چین در سازمان ملل متحد با استقبال از طرح پیشنهادی کره شمالی مبنی بر توقف آزمایش های هسته ای درصورت اتمام رزمایش های مشترک آمریکا و کره جنوبی، آن را زمینه ساز شروع مجدد مذاکرات و عامل کاهش تنش ها در منطقه توصیف کرد.
افزایش نگرانی‌ها درباره احتمال حمله تروریستی هسته‌ای در آلمان
به دنبال هک شبکه یک نیروگاه هسته‌ای در آلمان و افزایش نگرانی‌ها درباره وقوع حمله تروریستی هسته‌ای در این کشور، مقامات آلمانی تدابیر امنیتی سایبری را تشدید کردند.
کمالوندی در مراسم بزرگداشت روز خلیج‌فارس: دست دوستی به سمت همسایگان برای همکاری هسته‌ای دراز می‌کنیم
سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: دست دوستی به سمت همسایگان برای همکاری هسته‌ای دراز می‌کنیم.
ایران و اسپانیا در آستانه ساخت نیروگاه هسته‌ای
با سفر هیئت اسپانیایی به ریاست شورای ایمنی هسته ای این کشور، گام های مهمی در جهت همراهی و همکاری هسته‌ای دو طرف برداشته شده است.
مانور زیردریایی هسته‌ای روسیه در دریای بارنتز و شلیک موشک با دقت بالا
نیروی دریایی روسیه مانوری نظامی را با استفاده از یک زیردریایی هسته‌ای در دریای بارنتز برگزار کرد.
با وجود 1000 پس‌لرزه و نگرانی عمومی؛ نیروگاه هسته‌ای سندایی در ژاپن به کار خود ادامه می‌دهد
با وجود بروز هزاران لرزه پس از زلزله اخیر در جنوب ژاپن که موجب نگرانی گسترده عمومی درباره ایمنی هسته‌ای در این منطقه شد،‌ مقامات ژاپن می‌گویند نیازی به خاموشی نیروگاه هسته‌ای در این منطقه نیست.
برگزاری جلسه استماع کنگره در مورد نوسازی تاسیسات هسته‌ای آمریکا
کمیته انرژی مجلس نمایندگان کنگره آمریکا برای بررسی لایحه کاهش موانع قوانین نظارتی نیروگاه‌های هسته‌ای با هدف جایگزینی راکتورهای فرسوده با راکتورهای نسل آینده که ایمن‌تر و کارآمدتر هستند، جلسه استماعی را برگزار کرد.
ترامپ: بعید نیست علیه داعش از سلاح هسته‌ای استفاده کنم!
نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد در صورت رئیس جمهور شدن شدن، بعید نیست از سلاح هسته‌ای علیه داعش استفاده کند.
بزرگ ترین تهدید ضد کشور ما تهدید هسته ای است
نامزد گستاخ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بار دیگر اظهارات ضد ایرانی خود را تکرار کرد و گفت واشینگتن به تهران اجازه دستیابی به سلاح‌های اتمی را نمی‌دهد.
پنل کاربری