قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
آزمایش موفقیت آمیز موشک هسته‌ای هند
ارتش هند روز دوشنبه موشک بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای خود را به نام (Agni-1) با موفقیت از ساحل اودیشا آزمایش کرد.
انفجار در یکی از راکتورهای هسته‌ای آمریکا
یکی از راکتورهای نیروگاه هسته‌ای آمریکا واقع در ایالت جورجیا بعد از انفجار و آتش‌سوزی بسته شد.
نانولوله‌های کربنی به کمک رآکتورها می‌آیند
یک تیم بین‌المللی از دانشمندان به رهبری موسسه فناوری ماساچوست کشف کرده‌اند که اضافه کردن مقدار کمی از نانولوله‌های کربنی به فلزات باعث مقاوم‌تر شدن آنها در برابر آسیب تشعشعات می‌شود.
پرداخت هزینه 100 میلیارد دلاری فاجعه فوکوشیما از جیب مالیات‌دهندگان
تقریبا پنج سال پس از این که سونامی بزرگ منجر به گداخت سه راکتور شرکت انرژی الکتریک توکیو (تپکو) به دلیل از کار افتادن منبع تامین انرژی سیستم خنک کننده شد، آمارها نشان می‌دهد که چگونه مردم بسیاری از هزینه‌های این فاجعه را به دوش کشیدند.
2624 انفجار موفق هسته‌ای در 70 سال
از نخستین آزمایش هسته‌ای در سال 1945 توسط ایالات متحده تا آخرین آزمایش هسته‌ای کره شمالی در سال 2016 تعداد 2624 انفجار هسته‌ای موفق در اقصی نقاط جهان انجام شده است.
اولین آثار زیست محیطی فاجعه هسته ای فوکوشیما پدیدار شد
گروه فعال محیط زیستی «گرین پیس» با هشدار نسبت به تاثیرات فاجعه هسته ای پنج سال پیش فوکوشیما بر جنگل ها و جانوران این منطقه اعلام کرد که اولین نشانه ها در این زمینه مشاهده شده است.
آموزش سناریونگاری و طرح‌نویسی در حوزه پدافند غیرعامل
کسب آمادگی‌های لازم برای برگزاری مانورهای مهم و تأثیرگذار در سطح کشور، امروزه به عنوان یکی از اصول اساسی به شمار می‌رود و در این راستا، قرارگاه پدافند پرتوی سازمان پدافند غیرعامل کشور، برنامه‌های مخلتفی را مد نظر قرار داده است.
گزارش ویژه از جلسه ساماندهی کمیته‌های رزمایش پرتوی استان اصفهان- بهار95

کارگروه‌های 9گانه رزمایش پرتوی کاشان که قرار است خرداد سال آینده در این منطقه برگزار شود، صبح روز یکشنبه16/12/94 با هدف افزایش آمادگی و برنامه‌ریزی برای برگزاری رزمایش گرد یکدیگر جمع شدند.

فرماندار کاشان: تمام دستگاه‌های اجرایی شهرستان کاشان برای برگزاری مانور پرتوی آماده هستند

فرماندار شهرستان کاشان گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی شهرستان کاشان برای برگزاری مانور پرتوی آماده هستند و برنامه‌ریزی در این حوزه با جدیت انجام شده است.

پنل کاربری