قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
قبرس در اعتراض به نیروگاه هسته‌ای ترکیه تظاهرات می‌کند

قبرس در اعتراض به ساخت نخستین نیروگاه برق هسته‌ای ترکیه که در چند ده کیلومتری این جزیره در دریای مدیترانه قرار دارد، تظاهرات خواهد کرد.

ساخت اولین نیروگاه برق هسته‌ای ترکیه توسط روسیه

به گفته ی الکساندر نوواک وزیر انر‌ژی روسیه، حتی اگر سایر سرمایه گذاران بین المللی مایل به سرمایه گذاری در نیروگاه برق هسته ای آکویو ترکیه نباشند، روسیه می تواند به تنهایی ‍پروژه ی ساخت این نیروگاه را به اتمام برساند.

ادعایِ ژاپن درباره آزمایش جدید هسته‌ای کره شمالی

در حالی که شرایط در شبه جزیره کره در حال تغییر و رو به بهبود است وزیر امور خارجه ژاپن امروز شنبه ادعا کرد کره شمالی در حال آماده شدن برای انجام یک آزمایش جدید هسته ای است.

سکوت ترامپ در برابر بمب هسته‌ای عربستان

پایگاه اینترنتی لوبلاگ در گزارشی به بررسی این موضوع پرداخت که چرا دونالد ترامپ به اظهارات محمد بن سلمان درباره ساخت بمب هسته‌ای واکنش نشان نداده است.

هزینه‌ی نجومی پاکسازی نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما

بر اساس گزارش های منتشر شده، غیر فعال کردن نیروگاه هسته ای فوکوشیما ژا‍پن تا سال ۲۰۲۱ میلادی سالیانه ۲ میلیارد دلار (۲۲۰ میلیارد ین) برای دولت این کشور هزینه خواهد داشت. همچنین، مجموع مبلغ مورد نیاز برای اتمام کار پاکسازی این نیروگاه ۷۵ میلیارد دلار خواهد بود. 

روسیه در ازبکستان نیروگاه هسته ای می سازد

مسکو - ایرنا - توافقنامه همکاری های هسته ای روسیه و ازبکستان که در سال 2017 بین دو کشور به امضا رسیده بود، اعتبار اجرایی یافت و مطابق آن روسیه در ازبکستان نیروگاه هسته ای می سازد.

گفت‌وگوی آمریکایی - سعودی در مورد برنامه هسته‌ای عربستان

یک روزنامه سعودی اعلام کرد که هیاتی از آمریکا با مسئولان سعودی در مورد برنامه هسته‌ای عربستان در لندن گفت‌وگو خواهند کرد.

کشف یک کپسول محتوی مواد رادیواکتیو در سواحل لبنان

یک کپسول فلزی محتوی «مواد رادیواکتیو» در ساحل جنوبی بیروت کشف شد.

انتشار مقادیری رادیواکتیو اورانیوم در آلاسکا

کارشناسان آمریکایی مدعی شدند: کره‌شمالی عامل انتشار رادیواکتیو اورانیوم در آلاسکاست

پنل کاربری