قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
روسیه یک رهگیر موشک هسته‌ای آزمایش کرد

نیروهای ارتش روسیه یک رهگیر موشک هسته‌ای کوتاه‌برد را به صورت موفقیت‌آمیز در منطقه‌ای در قزاقستان آزمایش کرده‌اند، این سامانه قرار است از مسکو در برابر حملات هسته‌ای احتمالی حفاظت کند.

اسپوتنیک:رژیم صهیونیستی بمباران هسته ای سینای مصر را در برنامه داشت

براساس برخی اسناد افشا شده ، رژیم صهیونیستی قصد داشت در زمان حاکمیت جمال عبدالناصر منطقه سینای مصر را با بمب هسته ای هدف قرار دهد.

ورود زیردریایی هسته‌ای آمریکا به کره‌جنوبی

ایرنا نوشت: حضور این زیردریایی در این کشور در حالی صورت می گیرد که شبه جزیره کره شرایط حساس و بحرانی را پشت سر می گذارد در ماههای اخیر و به دلیل تهدیدات آمریکا، کره شمالی اقدام به شلیک چند فروند موشک بالستیک با بردهای مختلف کرده است.

5 ژاپنی در معرض تشعشعات هسته‌ای با میزان بالا قرار گرفته‌اند

بنا بر اعلام آژانس انرژی اتمی ژاپن، پنج نفر از کارکنان یک آزمایشگاه هسته‌ای در این کشور که مسوول حفظ و نگهداری پلوتونیوم است در معرض تشعشعات بالای رادیواکتیو قرار گرفته‌اند.

توقف فعالیت واحد 1 نیروگاه هسته‌ای ساسکوهانا آمریکا

فعالیت واحد 1 نیروگاه هسته‌ای ساسکوهانا واقع در ایالت پنسیلوانیا آمریکا به طور خودکار متوقف شد و هنوز علت آن در دست بررسی است.

کشف شکاف های ریز در یک راکتور نیروگاه هسته ای تیانژ بلژیک

تارنمای خبری رادیو و تلویزیون فرانسوی زبان بلژیک (rtbf) از کشف شکاف های ریز در راکتور شماره 2 نیروگاه هسته ای «تیانژ» و افزایش نگرانی ها در این زمینه خبر داد.

بازخوانی پرونده انهدام تأسیسات هسته‌ای عراق-۳ چپاول تأسیسات هسته‌ای عراق/ ایران گزینه‌ای متفاوت

با وجود آنکه در عملیات اُپرا بخش وسیعی از راکتور هسته‌ای بغداد منهدم شد اما مقابله با تجهیزات هسته‌ای عراق به اینجا ختم نشد و پس از آن نیز ادامه پیدا کرد.

بازخوانی پرونده انهدام تأسیسات هسته‌ای عراق-۲ عملیات اُپرا؛ حمله هوایی مستقیم به راکتور بغداد

ساعت ۳ و ۵۰ دقیقه بعدازظهر ۸ فروند هواپیمای اف ۱۶ و اف ۱۵ از پایگاه هوایی «عتصیون» شهر «طابا» در شبه جزیره سینا به سمت بغداد پرواز کردند.

بازخوانی پرونده انهدام تأسیسات هسته‌ای عراق-۱ حمله هوایی رژیم صهیونیستی به تأسیسات هسته‌ای عراق/ شناسایی و مقدمات

بازخوانی پرونده انهدام تأسیسات هسته‌ای عراق-۱

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران پویا، 7 ژوئن 1981  میلادی (17 خرداد 1360) نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی طی عملیاتی سری به نام « اُپرا » به عراق حمله کرد و طی آن رآکتور نیروگاه «تموز1» بغداد را کامل از بین برد.

احتمال نشت رادیواکتیو در یک نیروگاه هسته‌ای در آمریکا

تحقیقات درباره احتمال نشت رادیواکتیو در یک نیروگاه هسته‌ای در آمریکا پس ازآنکه روی لباس یک کارگر مواد رادیواکتیوی پیدا شده آغاز شده است.

پنل کاربری