قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
روسیه دو زیردریایی اتمی بزرگ خود را نابود می کند

مسکو - ایرنا - روسیه دو زیردریایی اتمی خود را که از بزرگترین زیردریایی های جهان محسوب می شوند، به دلیل هزینه بالای آنها نابود می کند.

ادعای جمعی از دانشمندان اتمی آمریکا: کره شمالی تجهیزات لازم برای ساخت ۶۰ بمب اتم را دارد!

جمعی از دانشمندان آمریکایی با اتکا به اخبار جاسوسی و عکس‌های ماهواره‌ای مدعی هستند کره شمالی تجهیزات و مواد اولیه کافی برای ساخت ۳۰ تا ۶۰ بمب اتم را دارد.

فاکس نیوز: ترامپ در صدد افزایش زرادخانه اتمی آمریکاست

تهران – ایرنا – تلویزیون «فاکس نیوز» روز شنبه گزارش داد: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، در صدد افزایش زرادخانه اتمی آمریکاست و اوایل ماه فوریه (بهمن) می خواهد برنامه افزایش سلاح اتمی برای دفاع از اروپا در برابر روسیه را منتشر کند.

ادعای پنتاگون: روسیه یک زیردریایی با بزرگترین کلاهک اتمی در جهان را آزمایش کرده است

پنتاگون مدعی شد روسیه در سال ۲۰۱۶ یک زیردریایی بدون سرنشین با قابلیت حمل بزرگترین کلاهک هسته‌ای در جهان را آزمایش کرده است.

مذاکرات اتمی آمریکا و عربستان برگزار می‌شود

مشاور وزارت خارجه آمریکا در دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون و باراک اوباما، از آغاز قریب الوقوع مذاکرات هسته ای واشنگتن و ریاض خبر داد.

وحشت اروپا از حملات تروریستی رادیواکتیو و بیولوژیک

یک روزنامه آلمانی از نگرانی اروپا درباره حملات احتمالی شیمیایی و رادیو اکتیو در این اتحادیه از طرف سازمان های تروریستی و اسناد معتبری که در این باره وجود دارد خبر داد.

 

کشف آلودگی رادیواکتیو در محموله قارچ‌های وارداتی به فرانسه

مقامات فرانسوی از ورود محموله قارچ‌های آلوده به مواد رادیواکتیو که تصور می‌شود از چرنوبیل فرستاده شده، جلوگیری کردند.

چالش ژاپن برای حل مساله یک میلیون تن آب آلوده به رادیو اکتیو

مساله ذخیره یک میلیون تن آب آلوده نیروگاه اتمی فوکوشیما که 6 سال پیش در جریان سونامی و زمین لرزه آسیب جدی دید، به یک چالش جدی برای ژاپن تبدیل شده است.

افزایش بهای گندم در بازار جهانی به علت آلوده بودن گندم روسیه به مواد رادیو اکتیو

وجود ماده رادیو اکتیو روتونیوم 106 در گندم منطقه اورال روسیه که 986 برابر از حد معمول فراتر رفته است و به تایید سازمان هواشناسی روسیه نیز رسیده است، با توجه به تسلط روسیه در بازار جهانی گندم، قیمت این محصول را افزایش داد و به کمبود پوشش این محصول انجامید.

برگزاری دومین رزمایش پدافند پرتوی در استان بوشهر

 جانشین قرارگاه پدافند پرتوی کشور گفت: برای ارتقای توان استان بوشهر در زمان حوادث هسته ای دومین رزمایش پدافند پرتوی نیمه نخست اسفند ماه امسال در این استان برگزار می شود.

پنل کاربری