قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
روسیه یخ شکن اتمی جدید می سازد

 معاون وزارت صنعت و بازرگانی روسیه اعلام کرد: کشتی یخ شکن اتمی جدیدی با عنوان «لیدر» در کارخانه کشتی سازی «زوزدا» در خاور دور روسیه ساخته می شود.

نشت اورانیوم از یک نیروگاه اتمی در کارولینای جنوبی آمریکا

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از آسوشیتدپرس؛ مقامات آمریکایی روز چهارشنبه از نشت اورانیوم از گودالی در کف یک نیروگاه هسته ای در کارولینای جنوبی خبر دادند

اختیارات کنترل ذخایر هسته ای از دولت آمریکا سلب می شود

مفاد یک لایحه جدید در کنگره آمریکا مقامات کاخ سفید را از اِعمال کنترل بر ذخایر هسته ای این کشور محروم می کند.

پیش‌بینی مسیر تشعشع رادیواکتیو با هوش مصنوعی جدید

یک تیم در دانشگاه توکیو یک ابزار هوش مصنوعی ابداع کرده است که می‌تواند به طور موثر، مسیر تشعشع رادیواکتیو در حوادث هسته‌ای را بیش از 30 ساعت جلوتر ردیابی کند.

وجود رد پای تشعشعات رادیواکیتو فوکوشیما در مشروبات الکلی آمریکا

یک موسسه تحقیقاتی فرانسوی اعلام کرده است که بنا بر تحقیقات انجام شده ردپایی از ابزوتوپ های رادیواکتیو منتشر شده در حادثه فوکوشیما در مشروبات الکی آمریکا یافت شده است.

در دیدار سردار جلالی با استاندار بوشهر تاکید شد؛ ایمنی تاسیسات هسته ای در راستای حفاظت از مردم

در دیدار رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور با استاندار بوشهر بر ایمنی تاسیسات هسته ای در اجرای اقدامات لازم در حفاظت از مردم تاکید نمودند.

ژاپن قادر به ساخت ۶ هزار بمب اتمی است

روزنامه 'ژاپن تودی' اعلام کرد این کشور در چارچوب برنامه تامین سوخت نیروگاه های اتمی خود مقدار زیادی پلوتونیم تولید کرده است که با آن می تواند دستکم 6 هزار بمب اتمی بسازد.

نیروگاه بوشهر مثل شاخ شمشاد کار می‌کند/ آماده گفت‌وگو با کشورهای منطقه درباره ایمنی نیروگاه‌هایمان هستیم

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: ما آماده گفت‌وگو با کشورهای منطقه درخصوص ایمنی نیروگاه‌هایمان هستیم. حتی حاضریم با کشورهای منطقه همکاری داشته باشیم و شبکه همکاری ایجاد کنیم. ما در این زمینه تجربه داریم و نیروهای انسانی متخصصی داریم.

چگونه از ترسناک ترین هواپیمای جهان فرار کنیم؟

ترسناک‌ترین هواپیمای جهان را شاید بتوان هواپیمایی دانست که اخیراً طراحی شده است. این هواپیمای هوشمند می تواند برای کاربرانی که از سفرهای هوایی می ترسند نیز جالب باشد.

انتشار ویدیویی از سلاح های فوق پیشرفته جدید روسیه

سه روز بعد از دیدار ترامپ و پوتین در هلسینکی فنلاند، روسیه تصاویری ویدئویی از سلاح های هسته ای و متعارف خود را منتشر کرد.

پنل کاربری