قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
آلمان از بلژیک خواست دو راکتور هسته ایش را از مدار خارج کند
دولت آلمان از همسایه خود بلژیک خواست دو راکتور هسته ایش را، به دلیل نگرانی های امنیتی، بطور موقت از مدار خارج کند.
آزمایش نخستین زیردریایی هسته‌ای هند
بنابر اعلام نیروی دریایی هند زیردریایی آریهانت (INS)؛ نخستین زیردریایی هند که قابلیت حمل و پرتاب موشک‌های بالستیک هسته‌ای را دارد با موفقیت آزمایش شد.
ایجاد یک چرخه سوخت هسته‌ای کامل در اوکراین بدون همکاری روسیه
وزیرمحیط زیست اوکراین تاکید کرد که این کشور باید یک چرخه کامل سوخت هسته‌ای را بدون همکاری با روسیه در اختیار داشته باشد.
تأکید ژاپن بر مقاوم بودن راکتورهای هسته‌ای آن در برابر زلزله
نهاد نظارتی هسته‌ای ژاپن تأکید کرد که دو راکتور هسته‌ای سندای واقع در جنوب غرب ژاپن که زلزله‌های اخیر باعث کشته شدن 40 نفر در این منطقه شد در برابر زلزله‌های احتمالی مقاوم هستند.
دستگیری سه آمریکایی به جرم فروش اورانیوم در گرجستان
پلیس امنیت ملی گرجستان اعلام کرد سه تبعه آمریکایی و سه شهروند گرجستان را در حالی دستگیر کرده است که قصد داشتند مقداری اورانیوم 238 را به قیمت دویست میلیون دلار بفروشند
امضای قرارداد ایمنی هسته‌ای میان روسیه و اردن
اردن و روسیه یک قرارداد همکاری را در زمینه نظارت بر ایمنی هسته‌ای و رادیواکتیو در مصارف صلح آمیز انرژی هسته‌ای به امضا رساندند.
اندیشکده‌ بلفر: برنامه هسته‌ای هند ایمن نیست
اندیشکده‌ی آمریکایی بلفر با غیر ایمن دانستن برنامه هسته‌ای هند نوشت: پروژه‌ی توسعه برنامه‌ی هسته‌ای هند که با کمک برخی کشورها مثل آمریکا در حال اجراست می‌تواند به طور بالقوه به مسیرهای دستیابی به مواد شکافت‌پذیر بیش‌تر و استفاده از آن در مصارف نظامی هسته‌ای منجر شود.
صالحی: همکاری‌های هسته‌ای ایران و اروپا می‌تواند از فردو آغاز شود
صالحی گفت: در زمینه همکاری‌های هسته‌ای میان ایران و اروپا گفت‌وگوی خوبی با هیات اتحادیه اروپا داشتیم که می‌تواند از سایت فردو آغاز شود.
پنجمین آزمایش هسته ای کره شمالی در راه است
خبرگزاری «یونهاپ» کره جنوبی نوشت: تصاویر ماهواره ای دریافت شده از مرکز هسته ای 'یونگ گیه ری' کره شمالی از آزمایش دیگری خبر می دهد که انتظار می رود همزمان با کنگره کم سابقه حزب کارگر این کشور در ماه آینده میلادی انجام شود.
همکاری های هسته ای ایران و اروپا در سال جاری میلادی آغاز می شود
همکاری ایمنی هسته ای ایران و اتحادیه اروپا با تامین مالی از سوی اتحادیه اروپا در قالب پروژه «افزایش توانمندی های مرکز ایمنی هسته ای ایران (INRA) »در سال جاری میلادی آغاز می شود.
پنل کاربری