قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
با تصویب مجلس/ دولت مکلف به رعایت اصول پدافند غیر عامل در طرح های حساس و تاسیسات زیربنایی شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دولت را مکلف کردند تا در طراحی و اجرای طرح های حساس و مهم و تاسیسات زیربنایی و ساختمان های حساس اصول پدافند غیرعامل را رعایت کنند.
معاون فرماندار بانه: اقدامات پیشگیرانه در بحث پدافند غیر عامل باید انجام شود
 معاون فرماندار بانه گفت: کارگروه های پدافند غیر عامل باید اقدامات پیشگیرانه را در بحث پدافند غیرعامل در دستور کار قرار دهند.
افزایش شمار کارگران آلوده به مواد رادیواکتیو در واشنگتن
6 کارگر دیگر در سایت هسته‌ای واشنگتن در آمریکا برای بررسی‌های پزشکی و احتمال آلودگی به مواد رادیواکتیو به بیمارستان منتقل شدند.
راز افشای نقص‌های نیروگاه اتمی دیمونا اسرائیل
نیروگاه اتمی «دیمونا»، نقش خود در ساخت و تکمیل زرادخانه اتمی رژیم صهیونیستی را به خوبی ایفا کرده و اکنون تل‌آویو می‌خواهد به هزینه دیگران از آن خلاص شود و نیروگاهی با آب‌سنگین احداث کند.
توزیع قرص‌های ید در هلند برای مقابله با فجایع هسته‌ای
دولت هلند در یک اقدام پیشگیرانه و با توجه به نگرانی‌های امنیتی نیروگاه هسته‌ای فرسوده بلژیک در همسایگی خود، قرص‌های ید را در این کشور توزیع کرده است.
کره شمالی از توسعه قابلیت حمله هسته‌ای‌اش در آینده نزدیک خبر داد
کره شمالی تأکید کرد که به‌زودی به پیشرفت‌های سریعی در قابلیت‌های حمله هسته‌ای دست خواهد یافت.
راکتور هسته‌ای رژیم صهیونیستی در انتظار فاجعه
افزایش نگرانی‌های ایمنی در مورد بزرگ‌ترین راکتور هسته‌ای اما فرسوده رژیم صهیونیستی باعث بروز سوالاتی در مورد آینده این راکتور و ایجاد ابهام در مورد غیرشفاف بودن زرادخانه هسته‌ای آن شده است.
به‌سازی تاسیسات هسته‌ای اوکراین برای رهایی از وابستگی به روسیه
حدود 30 سال پس از اینکه چرنوبیل مواد هسته‌ای را به سراسر اروپا پخش کرد و موجب نگرانی از بارش تشعشات در سراسر جهان شد، کشور تحت فشار و جنگ‌زده اوکراین به جای تعطیلی تاسیسات راکتورهای انرژی هسته‌ای خود در دوران شوروی، قصد به‌سازی این تاسیسات را دارد.
افزایش ظرفیت تولید سوخت هسته‌ای وستینگ‌هاوس
بنابر اعلام شرکت برق وستینگ‌هاوس ظرفیت تولید سوخت هسته‌ای کارخانه وستراس در سوئد که بیش‌تر سهام آن متعلق به شرکت ژاپنی توشیبا است افزایش یافت.
چین از طرح پیشنهادی کره شمالی برای توقف فعالیت هسته ای پیونگ یانگ استقبال کرد
نماینده دائم چین در سازمان ملل متحد با استقبال از طرح پیشنهادی کره شمالی مبنی بر توقف آزمایش های هسته ای درصورت اتمام رزمایش های مشترک آمریکا و کره جنوبی، آن را زمینه ساز شروع مجدد مذاکرات و عامل کاهش تنش ها در منطقه توصیف کرد.
پنل کاربری