قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
ایران و اسپانیا در آستانه ساخت نیروگاه هسته‌ای
با سفر هیئت اسپانیایی به ریاست شورای ایمنی هسته ای این کشور، گام های مهمی در جهت همراهی و همکاری هسته‌ای دو طرف برداشته شده است.
مانور زیردریایی هسته‌ای روسیه در دریای بارنتز و شلیک موشک با دقت بالا
نیروی دریایی روسیه مانوری نظامی را با استفاده از یک زیردریایی هسته‌ای در دریای بارنتز برگزار کرد.
با وجود 1000 پس‌لرزه و نگرانی عمومی؛ نیروگاه هسته‌ای سندایی در ژاپن به کار خود ادامه می‌دهد
با وجود بروز هزاران لرزه پس از زلزله اخیر در جنوب ژاپن که موجب نگرانی گسترده عمومی درباره ایمنی هسته‌ای در این منطقه شد،‌ مقامات ژاپن می‌گویند نیازی به خاموشی نیروگاه هسته‌ای در این منطقه نیست.
برگزاری جلسه استماع کنگره در مورد نوسازی تاسیسات هسته‌ای آمریکا
کمیته انرژی مجلس نمایندگان کنگره آمریکا برای بررسی لایحه کاهش موانع قوانین نظارتی نیروگاه‌های هسته‌ای با هدف جایگزینی راکتورهای فرسوده با راکتورهای نسل آینده که ایمن‌تر و کارآمدتر هستند، جلسه استماعی را برگزار کرد.
ترامپ: بعید نیست علیه داعش از سلاح هسته‌ای استفاده کنم!
نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد در صورت رئیس جمهور شدن شدن، بعید نیست از سلاح هسته‌ای علیه داعش استفاده کند.
بزرگ ترین تهدید ضد کشور ما تهدید هسته ای است
نامزد گستاخ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بار دیگر اظهارات ضد ایرانی خود را تکرار کرد و گفت واشینگتن به تهران اجازه دستیابی به سلاح‌های اتمی را نمی‌دهد.
1500 نقص فنی در تاسیسات هسته‌ای رژیم صهیونیستی
روزنامه صهیونیستی هاآرتص از وجود ۱۵۰۰ نقص فنی در راکتور هسته‌ای دیمونا در صحرای نقب در فلسطین اشغالی خبر داد.
آژانس در بیانیه ای خواستار رعایت امنیت بیشتر هسته ای در جهان شد
آژانس بین المللی انرژی اتمی روز سه شنبه 26 آوریل همزمان با 30 مین سالگرد فاجعه چرنوبیل در اوکراین، ضمن آنکه این حادثه را جدیترین و یکی از تراژدی های بزرگ انسانی نامید؛ از کشورهای جهان خواست رعایت بیشتری در زمینه امنیت فعالیت هسته ای خود داشته باشند.
کره شمالی: به قدرت بازدارندگی هسته‌ای برای مقابله با تهدیدات آمریکا نیاز داریم
سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی گفت: کره شمالی به یک قدرت بازدارنده هسته‌ای نیاز دارد تا با دشمنی‌ها و تهدیدات آمریکا مقابله کند.
از سوی اولاند مطرح شد: وعده خاموشی قدیمی‌ترین نیروگاه هسته‌ای فرانسه
در پی نگرانی‌های زیست محیطی و ایمنی پیرامون نیروگاه انرژی هسته‌ای فسنهایم در نزدیکی مرزهای آلمان و سوئیس ، رئیس‌جمهوفرانسه متعهد شد تا به طور رسمی تعطیلی این راکتور قدیمی این کشور را ارزیابی کند
پنل کاربری