قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
تکذیب خبر آلوده شدن آب رودخانه ارس به رادیو اکتیو

محمد خداپرست در جلسه بررسی نتایج پایش رودخانه ارس در اردبیل اظهار داشت: در رودخانه ارس که در شمال استان اردبیل واقع شده سیستم آنلاین پایش وضعیت آب نصب شده و هیچ گونه آلودگی در این آب مشاهده نشده است.

آمادگی احتمالی کرۀ شمالی برای آزمایش هسته‌ای

ماهواره های جاسوسی آمریکا فعالیت هایی در میدان آزمایش های هسته ای کرۀ شمالی رصد کرده اند که می تواند نشان دهندۀ آماده شدن پیونگ یانگ برای یک آزمایش هسته ای جدید باشد.

انتشار طرح ملی مقابله با تشعشعات و حوادث هسته‌ای در ویتنام

نخست‌وزیر ویتنام با صدور یک طرح ملی با تاکید بر تضمین از وجود زیرساخت‌های فنی، تجهیزات، ابزار و منابع انسانی بر پاسخ به موقع و کارآمد به حوادث و تشعشعات هسته‌ای تاکید کرد.

اطفاء حریق در نیروگاه هسته‌ای فرانسه

بنا بر اعلام آتش‌نشانی فرانسه، ‌آتشی که بر روی سقف یکی از راکتورهای نیروگاه هسته‌ای بوگی در شرق فرانسه رخ داده بود با موفقیت اطفاء شد.

روسیه یک رهگیر موشک هسته‌ای آزمایش کرد

نیروهای ارتش روسیه یک رهگیر موشک هسته‌ای کوتاه‌برد را به صورت موفقیت‌آمیز در منطقه‌ای در قزاقستان آزمایش کرده‌اند، این سامانه قرار است از مسکو در برابر حملات هسته‌ای احتمالی حفاظت کند.

اسپوتنیک:رژیم صهیونیستی بمباران هسته ای سینای مصر را در برنامه داشت

براساس برخی اسناد افشا شده ، رژیم صهیونیستی قصد داشت در زمان حاکمیت جمال عبدالناصر منطقه سینای مصر را با بمب هسته ای هدف قرار دهد.

ورود زیردریایی هسته‌ای آمریکا به کره‌جنوبی

ایرنا نوشت: حضور این زیردریایی در این کشور در حالی صورت می گیرد که شبه جزیره کره شرایط حساس و بحرانی را پشت سر می گذارد در ماههای اخیر و به دلیل تهدیدات آمریکا، کره شمالی اقدام به شلیک چند فروند موشک بالستیک با بردهای مختلف کرده است.

5 ژاپنی در معرض تشعشعات هسته‌ای با میزان بالا قرار گرفته‌اند

بنا بر اعلام آژانس انرژی اتمی ژاپن، پنج نفر از کارکنان یک آزمایشگاه هسته‌ای در این کشور که مسوول حفظ و نگهداری پلوتونیوم است در معرض تشعشعات بالای رادیواکتیو قرار گرفته‌اند.

توقف فعالیت واحد 1 نیروگاه هسته‌ای ساسکوهانا آمریکا

فعالیت واحد 1 نیروگاه هسته‌ای ساسکوهانا واقع در ایالت پنسیلوانیا آمریکا به طور خودکار متوقف شد و هنوز علت آن در دست بررسی است.

کشف شکاف های ریز در یک راکتور نیروگاه هسته ای تیانژ بلژیک

تارنمای خبری رادیو و تلویزیون فرانسوی زبان بلژیک (rtbf) از کشف شکاف های ریز در راکتور شماره 2 نیروگاه هسته ای «تیانژ» و افزایش نگرانی ها در این زمینه خبر داد.

پنل کاربری