قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
چین نیروگاه هسته‌ای شناور می‌سازد

این نیروگاه که دارای یک یا دو واحد تولید برق اتمی خواهد بود و در دریا ساخته می شود می تواند برق و گرمای تولیدی مورد نیاز مناطق سردسیر شمال کشور را تامین کند.

ادعایی درباره دست یابی عربستان به کلاهک هسته ای

راجر کارمیکائیل افسر سابق اطلاعات آمریکا مدعی شد: حکومت سعودی کمک شش میلیارد دلاری خود به پاکستان را در مقابل خرید کلاهک‌های هسته‌ای از این کشور پرداخت کرده است.

دولت و مجلس در زمینه پدافند غیرعامل به استان بوشهر توجه کنند

عبدالکریم گراوند روز شنبه در کارگروه پدافند غیرعامل استان بوشهر که از طریق ویدئو کنفرانس با ستاد وزارت کشور برگزار شد افزود:بدلیل استقرار نیروگاه اتمی، پارس جنوبی و جزیره خارگ این استان از نظر پدافند غیرعامل با استانهای دیگر کشور تفاوت دارد.

نخستین نیروگاه اتمی شناور جهان در روسیه به بهره‌برداری رسید

نخستین نیروگاه اتمی شناور جهان که «آکادمیک لومونوسوف» نام دارد و راکتور آن را شرکت دولتی روس اتم راه اندازی کرده است در روسیه به بهره برداری رسید.

آغاز رزمایش نیروهای هسته ای راهبردی امریکا

آمریکا رزمایش نظامی سالانه نیروهای هسته ای راهبردی خود را با هدف آمادگی واحدهای نظامی برای بازدارندگی هسته ای آغاز کرد.

دانشگاه ارومیه؛ میزبان نمایشگاه ملی دستاوردهای صنعت هسته‌ای ایران

رئیس دانشگاه ارومیه از آغاز به کار چهل و سومین نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته ای جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه ارومیه خبر داد و گفت: این نمایشگاه از ۲۱ مهر آغاز و تا ۲۵ مهرماه ادامه خواهد داشت.

آبهای فوکوشیما هنوز آلوده به رادیو اکتیو است

شرکت برق الکتریک تپکو ژاپن با عذرخواهی از اینکه نتوانسته است به تعهداتش در رفع آلودگی رادیو اکتیو عمل کند، خاطر نشان کرد آبهای نیروگاه برق اتمی فاجعه دیده فوکوشیما هنوز آلوده است.

رزمایش هسته‌ای بزرگ روسیه +تصاویر

نیروهای سه‌گانه هسته‌ای روسیه رزمایش بزرگی را به دستور فرمانده کل قوای این کشور برگزار کردند.

تلاش امارات برای واردات تجهیزات تولید انرژی هسته ای

امارات در صدد وارد کردن تجهیزات تولید انرژی هسته ای است تا از این طریق مهارت شرکت های وارد کننده را در زمینه راه اندازی و کاربرد تجهیزات مربوطه افزایش دهد.

شکایت از فرانسه به علت آزمایش‌های هسته‌ای در پلنیزی

مقامات جدایی طلب جزیره پلینزی فرانسه، دولت فرانسه را به علت آزمایش‌های هسته ای در این جزیره به جنایت بر ضد بشریت متهم و از این کشور به دیوان کیفری بین المللی شکایت کردند.

پنل کاربری