قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
آژانس اتمی از زیرساخت های هسته ای عربستان بازرسی کرد

هیأت بازرسان سازمان انرژی اتمی که برای بازرسی زیرساخت های هسته ای عربستان به این کشور سفر کرده بودند مأموریت خود را به پایان رساندند.

زیردریایی اتمی چین، عامل بازدارنده در برابر حمله آمریکا

چین در چند سال اخیر با تولید زیردریایی اتمی سعی در حفظ قدرت بازدارندگی خود داشته است.

تل‌آویو به 80 تا 300 کلاهک اتمی مجهز است

نشریه آمریکایی از وجود 80 تا 300 سلاح اتمی در زرادخانه تل آویو و مشکلات استفاده از زیر دریایی‌ های «دلفین» در آب‌های منطقه از سوی ارتش این رژیم خبرداد.

روسیه یخ شکن اتمی جدید می سازد

 معاون وزارت صنعت و بازرگانی روسیه اعلام کرد: کشتی یخ شکن اتمی جدیدی با عنوان «لیدر» در کارخانه کشتی سازی «زوزدا» در خاور دور روسیه ساخته می شود.

نشت اورانیوم از یک نیروگاه اتمی در کارولینای جنوبی آمریکا

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از آسوشیتدپرس؛ مقامات آمریکایی روز چهارشنبه از نشت اورانیوم از گودالی در کف یک نیروگاه هسته ای در کارولینای جنوبی خبر دادند

اختیارات کنترل ذخایر هسته ای از دولت آمریکا سلب می شود

مفاد یک لایحه جدید در کنگره آمریکا مقامات کاخ سفید را از اِعمال کنترل بر ذخایر هسته ای این کشور محروم می کند.

پیش‌بینی مسیر تشعشع رادیواکتیو با هوش مصنوعی جدید

یک تیم در دانشگاه توکیو یک ابزار هوش مصنوعی ابداع کرده است که می‌تواند به طور موثر، مسیر تشعشع رادیواکتیو در حوادث هسته‌ای را بیش از 30 ساعت جلوتر ردیابی کند.

وجود رد پای تشعشعات رادیواکیتو فوکوشیما در مشروبات الکلی آمریکا

یک موسسه تحقیقاتی فرانسوی اعلام کرده است که بنا بر تحقیقات انجام شده ردپایی از ابزوتوپ های رادیواکتیو منتشر شده در حادثه فوکوشیما در مشروبات الکی آمریکا یافت شده است.

در دیدار سردار جلالی با استاندار بوشهر تاکید شد؛ ایمنی تاسیسات هسته ای در راستای حفاظت از مردم

در دیدار رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور با استاندار بوشهر بر ایمنی تاسیسات هسته ای در اجرای اقدامات لازم در حفاظت از مردم تاکید نمودند.

ژاپن قادر به ساخت ۶ هزار بمب اتمی است

روزنامه 'ژاپن تودی' اعلام کرد این کشور در چارچوب برنامه تامین سوخت نیروگاه های اتمی خود مقدار زیادی پلوتونیم تولید کرده است که با آن می تواند دستکم 6 هزار بمب اتمی بسازد.

پنل کاربری