قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
وحشت اروپا از حملات تروریستی رادیواکتیو و بیولوژیک

یک روزنامه آلمانی از نگرانی اروپا درباره حملات احتمالی شیمیایی و رادیو اکتیو در این اتحادیه از طرف سازمان های تروریستی و اسناد معتبری که در این باره وجود دارد خبر داد.

 

کشف آلودگی رادیواکتیو در محموله قارچ‌های وارداتی به فرانسه

مقامات فرانسوی از ورود محموله قارچ‌های آلوده به مواد رادیواکتیو که تصور می‌شود از چرنوبیل فرستاده شده، جلوگیری کردند.

چالش ژاپن برای حل مساله یک میلیون تن آب آلوده به رادیو اکتیو

مساله ذخیره یک میلیون تن آب آلوده نیروگاه اتمی فوکوشیما که 6 سال پیش در جریان سونامی و زمین لرزه آسیب جدی دید، به یک چالش جدی برای ژاپن تبدیل شده است.

افزایش بهای گندم در بازار جهانی به علت آلوده بودن گندم روسیه به مواد رادیو اکتیو

وجود ماده رادیو اکتیو روتونیوم 106 در گندم منطقه اورال روسیه که 986 برابر از حد معمول فراتر رفته است و به تایید سازمان هواشناسی روسیه نیز رسیده است، با توجه به تسلط روسیه در بازار جهانی گندم، قیمت این محصول را افزایش داد و به کمبود پوشش این محصول انجامید.

برگزاری دومین رزمایش پدافند پرتوی در استان بوشهر

 جانشین قرارگاه پدافند پرتوی کشور گفت: برای ارتقای توان استان بوشهر در زمان حوادث هسته ای دومین رزمایش پدافند پرتوی نیمه نخست اسفند ماه امسال در این استان برگزار می شود.

افزایش عمر فعالیت راکتور هسته‌ای رژیم صهیونیستی تا ۲۰۴۰

وزیر توریسم رژیم صهیونیستی از برنامه دولت این رژیم برای افزایش عمر فعالیت راکتور هسته‌ای دیمونا تا سال ۲۰۴۰ خبر داد.

اردن نیروگاه هسته ای در ابعاد کوچک احداث می کند

پایگاه خبری فلسطین الیوم شنبه شب به نقل از مقام های اردنی گزارش کرد: امان یادداشت تفاهم ساخت نیروگاه اتمی با ظرفیت تولید 440 مگاوات ساعت برای تولید برق و شیرین کردن آب را با شرکت انگلیسی«رولز رویس» منعقد کرد.

روسیه: ناتو برای جنگ هسته ای آماده می شود

وزیر دفاع روسیه ناتو را متهم کرد که برای جنگ هسته ای آماده می شود و ادعاهای ضدروسی در مورد رزمایش مشترک اخیر روسیه و بلاروس هم برای همین منظور مطرح و به آن دامن زده می شود.

نشنال اینترست: پاکستان احتمالا تا 130 سلاح هسته‌ای در اختیار دارد

نشریه نشنال اینترست گزارش داد که زرادخانه هسته‌ای پاکستان به طور مداوم در حال توسعه است و هم‌اکنون این کشور از 110 تا 130 سلاح هسته‌ای را در اختیار دارد.

رئیس پیشین سیا: آمریکا باید عملا زیرساخت‌های هسته‌ای و سپاه ایران را نابود کند

رئیس پیشین سیا با تاکید بر لزوم نابودی زیرساخت‌های سپاه و برنامه هسته‌ای ایران، گفت: کاهش بهای نفت تنها راه شکستن کمر اقتصاد ایران است.

پنل کاربری