قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
آزمایش موفق موشک روز قیامت روسیه

پوتین دیروز پس از نظارت بر آزمایش موفق این موشک جدید روسیه، آن را "هدیه سال نو" به ملت روسیه دانست. روسیه می‌گوید موشک جدیدی را با موفقیت آزمایش کرده که قادر است از تمامی سپرهای ضد موشکی عبور کند.

فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر از اول اسفند متوقف می‌‌شود

رئیس نیروگاه اتمی بوشهر گفت: به منظور انجام تعمیرات اساسی در واحد نخست نیروگاه اتمی بوشهر فعالیت این واحد در دهه اول اسفند متوقف خواهد شد.

با زرادخانه هسته‌ای پنهان اسرائیل آشنا شوید
اولین تسلیحات هسته‌ای اسرائیل احتمالاً بمب‌های سنگینی بوده که توسط هواپیماهای جنگنده بارگیری شده. احتمالاً فانتوم F-4 اولین سیستم بارگیری است؛ این فانتوم به‌عنوان یک جنگنده قوی با دو موتور، احتمالاً اولین هواپیما در نیروی هوایی اسرائیل بود که قادر به حمل یک سلاح هسته‌ای نسل اول بود.
 
کمک "افغانستان" به پاکستان برای دست‌یابی به تسلیحات هسته‌ای
روزنامه پاکستانی گزارش داد که جهاد مردم افغانستان با شوروی سابق به پاکستان کمک کرد تا به تسلیحات هسته‌ای دست یابد.
 
آزمایش موشک بالستیک دوربرد هسته ای هند با موفقیت انجام شد

دهلی نو روز یکشنبه آزمایش راه اندازی و پرتاب موشک بالستیک دوربرد با قابلیت هسته ای خود را در سواحل «اودیشا» با موفقیت به انجام رساند.

موقعیت شبه جزیره‌ای بوشهر نیازمند تدابیر خاص در حوزه پدافندی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: موقعیت شبه جزیره‌ای بوشهر نیازمند تدابیر خاص در حوزه پدافند غیرعامل است

پوتین هشدار داد: خطر جنگ هسته‎‌ای را نادیده نگیرید

رئیس جمهوری روسیه با اشاره به خروج آمریکا از INF از نادیده گرفتن خطر جنگ هسته‎ای انتقاد کرد و گفت وقوع چنین امری به نابودی کره زمین می‎انجامد.

سوییس بار دیگر از نیروگاه هسته ای بوژی فرانسه شکایت کرد

سوئیس روز چهارشنبه اعلام کرد کانتون و شهر ژنو بار دیگر از نیروگاه هسته ای بوژی فرانسه که یکی از قدیمی ترین نیروگاه های هسته ای آن کشور محسوب می شود، شکایت کرده است.

مرکز بگین- سادات/ نزاع قریب الوقوع عربستان با آمریکا بر سر انرژی هسته ای

اندیشکده صهیونیستی بگین - سادات برای مطالعات راهبردی نوشت، پافشاری عربستان سعودی بر دستیابی به زنجیره تولید سوخت هسته ای در داخل و تلاش های آن برای تقویت توانایی های موشکی موجب تشدید نگرانی درباره مقاصد واقعی آن شده است.

تاثیر خروج آمریکا از پیمان موشکی در برنامه توسعه نیروهای هسته‌ای روسیه

فرمانده واحد موشکی نیروهای راهبردی هسته‌ای روسیه گفت، خروج آمریکا از پیمان موشکی و تلاش این کشور برای خنثی سازی توان راهبردی هسته‌ای روسیه، در برنامه‌ریزی استفاده از این نیروها برای مقابله با تهدیدات جدید در نظر گرفته می‌شود.

پنل کاربری