قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
آمریکا راکتورهای هسته ای کوچک و ارزان می سازد

وزارت انرژی آمریکا از طریق شرکت صنایع الکتریکی جنوب و همکاری بیل گیتس، در ساخت راکتورهای کوچک هسته ای مشارکت می کند که نسبت به راکتورهای فعلی ارزانتر و کارآمدتر توصیف شده اند.

خبر خوش اردکانیان؛ مذاکرات با روس‎ها برای احداث ۳۰۰۰ مگاوات ظرفیت جدید برق هسته‎ای

برنامه هایی برای ارتقای ظرفیت برق هسته ای در ایران در نظر گرفته شده که از جمله این برنامه ها، آغاز مذاکرات ایران و روسیه به منظور احداث ۳۰۰۰ مگاوات ظرفیت جدید تولید برق هسته ای در ایران است.

واشنگتن به دنبال بمباران اتمی شوروی و چین بود

رسانه های روسیه از انتشار اسناد محرمانه ای در آمریکا خبر دادند که براساس آن، واشنگتن طرحی برای بمباران اتمی شوروی و چین در دهه 60 میلادی داشته است.

رادارهای روسی نیروگاه اتمی و دیگر تاسیسات حیاتی پاکستان را پوشش می‌دهند

در اقدامی در تضاد با منافع آمریکا ، رادارهای ساخت روسیه قلمروی هوایی نیروگاه‌های هسته‌ای و دیگر تاسیسات مهم پاکستان را پوشش می‌دهند.

آمریکا جدیدترین ورژن از بمب هسته‌ای چند کاره خود را آزمایش کرد

پایگاه آمریکایی نشنال اینترست گزارش کرد یک بمب‌افن رادار گریز مدل B-2 نیروی هوایی آمریکا اقدام به پرتاب آزمایشی یک نوع ارتقا یافته از بمب هسته‌ای مدل B61 کرده است.

آژانس انرژی اتمی: عربستان آماده ساخت اولین راکتور هسته‌ای است

آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای اعلام کرد که عربستان آماده ساخت اولین راکتور هسته‌ای است.این آژانس همچنین خاطرنشان کرد که در ماه ژوئیه ۲۰۱۸ بازدید موفقیت آمیز خود از روند پیشرفت ساخت زیربنای برنامه هسته‌ای عربستان را به پایان رساند.

زیردریایی‌های مسلح به تسلیحات هسته‌ای قدرت بازدارنده مهم کره شمالی

یک پایگاه تحلیلی آمریکایی نوشت، کره شمالی نیاز به ساخت زیردریایی‌های متعدد پیشرفته خواهد داشت اگر می‌خواهد همچنان یک قدرت بازدارنده معتبر هسته‌ای در دریا داشته باشد.

تل‌آویو «سه‌گانه اتمی» دارد/ حق حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران محفوظ است

معاون پیشین شورای امنیت رژیم صهیونیستی با اذعان به اینکه نیروی سه‌گانه اتمی (تریاد) در اختیار دارند، گفت تل‌آویو حق حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران را برای خود محفوظ می‌داند.

واکنش کمالوندی به اتفاقات اخیر پیرامون نیروگاه بوشهر

باشگاه خبرنگاران نوشت: سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: اتفاقات اخیر و خروج خاک از زمین ارتباطی به نیروگاه بوشهر ندارد.

موج وحشت در سواحل لهستان/ کشف 3 بمب اتمی به تخلیه ساکنان محلی و اعلام وضعیت اضطراری منجر شد+ تصاویر

رسانه های اروپا امروز یک اتفاق ترسناک در سواحل لهستان خبر دادند کشف 3 بمب اتمی غول آسا توسط نیروی دریایی این کشور موجی از وحشت را در میان شهروندان این کشور ایجاد کرد تا جایی که دولت ورشو ناگزیر از تخلیه ساکنان محلی و گردشگران شد

پنل کاربری