قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
برگزاری نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت هسته‌ای در بجنورد
سی و چهارمین نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت هسته‌ای کشور با حضور مسوولان و دانشجویان در دانشگاه بجنورد افتتاح شد.
روسیه زرادخانه هسته‌ای خود را نابود نمی‌کند

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در کنفرانس خلع سلاح هسته ای مسکو اعلام کرد که این کشور زرادخانه هسته ای خود را نابود نخواهد کرد.

اسرائیل خواهان خرید ۳ زیردریایی با قابلیت شلیک موشک‌های اتمی از آلمان شد

یک روزنامه صهیونیستی فاش کرد که رژیم اسرائیل خواستار خرید سه فروند زیردریایی جدید از آلمان با قابلیت شلیک موشک‌های اتمی شده است.

ساخت دو نیروگاه اتمی در عربستان

عربستان اعلام کرد که تا پایان سال ۲۰۱۸ بنا دارد ساخت دو نیروگاه اتمی در شهرک ملک عبدالله را آغاز کند.

آزمایش هسته‌ای اخیر کره شمالی جغرافیای منطقه را متزلزل کرده است

کارشناسان می‌گویند لرزش‌ها و رانش زمین که اخیرا در نزدیکی مکان‌های آزمایش‌های هسته‌ای کره شمالی روی داده، احتمالا بدین معناست که انفجار ناشی از ششمین و بزرگترین آزمایش اتمی این کشور باعث بی‌ثباتی در منطقه شده است.

تکذیب خبر آلوده شدن آب رودخانه ارس به رادیو اکتیو

محمد خداپرست در جلسه بررسی نتایج پایش رودخانه ارس در اردبیل اظهار داشت: در رودخانه ارس که در شمال استان اردبیل واقع شده سیستم آنلاین پایش وضعیت آب نصب شده و هیچ گونه آلودگی در این آب مشاهده نشده است.

آمادگی احتمالی کرۀ شمالی برای آزمایش هسته‌ای

ماهواره های جاسوسی آمریکا فعالیت هایی در میدان آزمایش های هسته ای کرۀ شمالی رصد کرده اند که می تواند نشان دهندۀ آماده شدن پیونگ یانگ برای یک آزمایش هسته ای جدید باشد.

انتشار طرح ملی مقابله با تشعشعات و حوادث هسته‌ای در ویتنام

نخست‌وزیر ویتنام با صدور یک طرح ملی با تاکید بر تضمین از وجود زیرساخت‌های فنی، تجهیزات، ابزار و منابع انسانی بر پاسخ به موقع و کارآمد به حوادث و تشعشعات هسته‌ای تاکید کرد.

اطفاء حریق در نیروگاه هسته‌ای فرانسه

بنا بر اعلام آتش‌نشانی فرانسه، ‌آتشی که بر روی سقف یکی از راکتورهای نیروگاه هسته‌ای بوگی در شرق فرانسه رخ داده بود با موفقیت اطفاء شد.

پنل کاربری