قرارگاه پدافند پرتویی
استان ها »
استان بوشهر
»
رزمایش پرتویی هسته‌ای در جوار نیروگاه اتمی بوشهر
شناسه : 147083
تاریخ ارسال : 14:14 - 1394/10/26

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، غلامرضا جلالی ظهر امروز در نشست مانور دورمیزی رزمایش پرتویی در بوشهر با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای برای مطلوب این رزمایش اظهار داشت: پیش از این دوره‌های آموزشی برای اعضا شرکت کننده در این رزمایش در سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر برگزار شده است.

وی بیان کرد: همچنین برای هماهنگی بیشتر بین کارگروه‌های مختلف جلسات هماهنگی مختلفی با حضور روسای کارگروه‌ها برگزار شده و امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای حضور در رزمایش فردا نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور بیان کرد: در این نشست روسای کارگروه‌های 9 گانه قرارگاه پدافند پرتویی رافع روند اجرایی عملیات خود در رزمایش فردا را تشریح می‌کنند.

جلالی با بیان اینکه ایران از لحاظ  صنعتی و تکنولوژی از توانمندی بالایی برخوردار است، گفت: از هفت استان هسته‌ای کشور، 3 استان در بعد هسته‌ای فعال هستند و برای آمادگی جهت مقابله با بحران‌های احتمالی رزمایش‌های پدفند پرتویی در دستور کار داریم. 

استاندار بوشهر نیز با اشاره به آمادگی استان بوشهر برای برگزاری رزمایش پرتویی بیان کرد: با توجه به اهمیت و جایگاه استان بوشهر در عرصه حوادث هسته‌ای، بوشهر میزبان رزمایش هسته‌ای است و در این رزمایش نقاط قوت و ضعف استان نیز شناسایی خواهد شد.

مصطفی سالاری افزود: باید از دستاوردهای این رزمایش به بهترین نحو استفاده کنیم و نکات آموزشی مختلفی که ارائه شده باید مد نظر کارشناسان حوزه پدفند غیرعامل قرار گیرد.

پنل کاربری