قرارگاه پدافند پرتویی
استان ها »
استان تهران
»
اولین اورژانس شیمیایی کشور افتتاح شد
شناسه : 147864
تاریخ ارسال : 18:49 - 1394/11/18

این اورژانس بیمارستانی طی یکسال گذشته (از بهمن 93) در سه فاز بستری، پاراکلینیک و اتاق عمل ساخته شده است.

در آیین افتتاح این بیمارستان سرلشگر باقری رئیس ارکان و امور مشترک ستاد کل نیروهای مسلح و سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور شرکت کردند.

این اورژانس شیمیایی در واقع یک بیمارستان کامل است که با 110 تخت بیمارستانی همه امکانات لازم برای خدمات رسانی به مصدومان شیمیایی، حوادث و هسته ای را دارد. بخش پاراکلینیک این بیمارستان همه امکانات تصویربرداری، تشخیصی و داروخانه را دارد.

برای ساخت این بیمارستان 8.5 میلیارد تومان هزینه شد که 1.5 میلیارد تومان آن را سپاه،2.5 میلیارد تومان آن را سازمان پدافند غیر عامل و 4.5 میلیارد تومان آن را بیمارستان بقیه الله تامین کرده است.

از نکات قابل توجه در ساخت این بیمارستان استفاده از مصالح 100 درصد ایرانی است که مصداق عینی عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص اقتصاد مقاومتی بود.

از دلایل ضرورت ایجاد چنین مرکزی می توان به: 1- استفاده از تهدیدات شیمیایی است که هنوز شامل استفاده از عوامل شیمیایی در کشورهایی مانند سوریه و یمن از سوی عوامل داعش، 2- نشت صنعتی عوامل شیمیایی با توجه به توسعه صنعتی در کشور و خطرات ناشی از این  موضوع و سوم استفاده تروریسم از سلاح های شیمیایی که خوشبختانه این موضوع در کشور ما کمرنگ است را می توان بر شمرد.

پنل کاربری