قرارگاه پدافند پرتویی
عملیات تخصصی
»
فرماندار کاشان: تمام دستگاه‌های اجرایی شهرستان کاشان برای برگزاری مانور پرتوی آماده هستند
شناسه : 149383
تاریخ ارسال : 12:08 - 1395/03/05

فرماندار شهرستان کاشان گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی شهرستان کاشان برای برگزاری مانور پرتوی آماده هستند و برنامه‌ریزی در این حوزه با جدیت انجام شده است.

حمیدرضا مومنیان در جلسه کارگروه‌های ویژه رزمایش پرتوی منطقه کاشان که بهار سال آینده در این شهرستان برگزار می‌شود با اشاره به اهمیت توجه به موضوع پیش‌بینی حوادث طبیعی و غیر طبیعی و آمادگی برای این حوادث اظهار داشت: امروزه پیش‌بینی حوادث احتمالی طبیعی و غیر طبیعی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید کاری کرد که برای مقابله با این حوادث و برنامه‌ریزی در این زمینه آمادگی کامل را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه امکانات و توانمندی‌ها برای آمادگی در مقابل حوادث از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، تصریح کرد: باید کاری کنیم که امکانات و توانمندی‌های موجود در شهرستان به صورت سازمان‌یافته باشد و پیشگیری از عواقب ناشی از بروز حوادث مد نظر مسئولان مختلف دستگاه‌ها قرار گیرد.

فرماندار شهرستان کاشان به اهمیت توجه به آموزش مردم و آمادگی آنها در این زمینه اشاره کرد و ادامه داد: باید کاری کنیم که سازمان‌های متولی، آموزش‌های لازم و مانورهایی برای حفظ آمادگی و آگاه کردن مردم نسبت به مسائل ایمنی مد نظر قرار دهند و در این زمینه فعالیت‌ها و برنامه‌های سازمان‌دهی شده صورت گیرد.

وی با اشاره به آمادگی ویژه شهرستان کاشان در زمینه زلزله بیان کرد: آموزش رفتار در هنگام زلزله یکی از فعالیت‌های ما در این حوزه به شمار می‌رفت و با توجه به این رویکرد، 8 آذر امسال، بیش از 54 هزار دانش‌آموز شهرستان کاشان در کلاس‌های آموزشی شرکت کرده و در مقابله با زلزله و اطفای حریق، آمادگی کسب کردند.

مومنیان توجه به فعالیت‌های مختلف آموزشی در حوزه امداد و نجات و امنیت را ضروری عنوان کرد و ادامه داد: امروز موضوع پدافند غیر عامل از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و قرارگاه پدافند پرتوی در این حوزه اقدامات بسیاری صورت گرفته است.

وی به برگزاری مانور پرتوی در شهرستان کاشان اشاره کرد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، قرار است که مانور پرتوی در شهرستان کاشان با هدف آمادگی دستگاه‌های اجرایی این شهرستان اجرایی شود و در این زمینه برنامه‌ریزی‌های مناسب انجام شده است.

فرماندار شهرستان کاشان افزود: در این مانور مجموعه آموزش‌های لازم و اطلاعات مورد نیاز دستگاه‌های مختلف برای آمادگی آنها با هماهنگی کامل دستگاه‌های کشوری فراهم شده و به این دستگاه‌ها ارائه می‌شود.

وی به موضوع آگاه‌سازی مردم و اهمیت آن اشاره کرد و گفت: باید کاری کنیم که پیش از برگزاری این مانور، تلاش‌های بسیاری در زمینه آگاه‌سازی مردم و فرهنگ‌سازی در این حوزه صورت گیرد و اقشار مختلف به خوبی با این موضوع آشنا شوند.

مومنیان با بیان اینکه امروز مجموعه سایت شهید احمدی روشن از بالاترین و سنگین‌ترین استانداردها برخوردار است، گفت: این استانداردها در سطح قابل توجهی بوده و امنیت بسیار بالایی را بر آن حاکم کرده است و این امنیت روز به روز نیز افزایش می‌یابد. با این حال، مانورهای مختلف زمینه افزایش آمادگی دستگاه‌های مختلف را فراهم خواهد کرد.

وی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت‌های مختلف در حوزه آموزش مردم افزود: بزرگ‌ترین سرمایه ما در این حوزه آموزش و پرورش است و باید از آن به خوبی بهره گرفته شود.

فرماندار شهرستان کاشان با بیان اینکه ضریب ایمنی و حفاظت سایت‌های هسته‌ای کشور بسیار بالاست، خاطرنشان کرد: با این حال، در برگزاری مانورها و رزمایش‌های مختلف، موارد پیش‌بینی‌نشده همواره مد نظر است و این مباحث در دستور کار دستگاه‌های اجرایی قرار گرفته می‌شود.

وی به جزئیات رزمایش اشاره کرد و گفت: سطح برگزاری این مانور بسیار بالا بوده و به احتمال فراوان مورد نظارت سازمان‌های جهانی خواهد بود و برنامه‌های کنترل فرایندهای صلح‌آمیز هسته‌ای کشور را مد نظر قرار دارد.

مومنیان با بیان اینکه بدون شک با موفقیت و درخشش در این مانور، مجموعه توانمندی‌های کاشان را هماهنگ کرده و آماده نگه می‌داریم، بیان کرد: باید کاری کنیم که توانایی مدیریت کار در صورت اتفاقات احتمالی، به خوبی وجود داشته باشد و در این راستا، هماهنگی‌های دستگاه‌های مختلف در فاصله باقی‌مانده، اهمیت قابل توجهی دارد.

وی اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی شهرستان کاشان باید این بحث را جدی بگیرند و با توجه به اهمیت موضوع و منافع مردم و نظام در برگزاری این مانور، باید در راستای انجام صحیح مانور و فعالیت‌های آموزشی پیش از آن، عزم جدی از سوی دستگاه‌های شهرستان به وجود آید.

پنل کاربری