قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
۲۳۰ مرحله رزمایش پرتوی شهدای خلیج فارس در جوار نیروگاه اتمی بوشهر اجراء شد
شناسه : 4545859
تاریخ ارسال : 16:47 - 1398/02/12

سخنگوی رزمایش پرتوی شهدای خلیج فارس بوشهر با اشاره به تدوین ۲۶۰ مرحله در اجرای این رزمایش گفت: تاکنون ۲۳۰ مرحله رزمایش پرتوی شهدای خلیج فارس در جوار نیروگاه اتمی بوشهر با موفقیت اجراء شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، ، مجید خورشیدی در اجرای مراحل مختلف رزمایش پرتوی شهدای خلیج فارس در جوار نیروگاه اتمی بوشهر با بیان اینکه در اجرای این رزمایش سناریو لازم برای اجراء با مشارکت مردم از پیش تدوین شده است اظهار داشت: سناریو رزمایش پرتوی شهدای خلیج فارس با اعلام آلایندگی آغاز شد که با حضور نیروهای متخصص و آموزش دیده، عملیات رفع آلایندگی انجام شد.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار بوشهر،  از اسکان اضطراری  روستاهای اطراف  نیروگاه اتمی به نقطه دیگر خبر داد و بیان کرد: در اجرای مانور پرتوی شهدای خلیج فارس، یک‌هزار 200 نفر از ساکنان اطراف نیروگاه اتمی بوشهر تخلیه اضطراری و دیگر نقاط اسکان داده شدند.

خورشیدی با بیان اینکه ساکنان روستاهای هلیله و بندرگاه و کمپ مروارید تخلیه اضطراری شدند گفت: در این رزمایش 260 مرحله طراحی شده که  تاکنون 230 مرحله رزمایش پرتوی شهدای خلیج فارس در جوار نیروگاه اتمی بوشهر با موفقیت اجراء شده است.

وی با قدردانی از هماهنگی دستگاه‌ها در اجرای موفق این رزمایش تصریح کرد: در تمرین گروهی رزمایش پرتوی شهدای خلیج فارس همکاری مردم در  اجرای مراحل تخلیه و اسکان اضطراری ستودنی است.

پنل کاربری