قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
رزمایش پدافند پرتوی شهدای خلیج‌فارس با موفقیت به پایان رسید
شناسه : 4545858
تاریخ ارسال : 16:45 - 1398/02/12

استاندار بوشهر از پایان موفقیت آمیز رزمایش پدافند پرتوی شهدای خلیج‌فارس در شهر بوشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند در پایان عملیات رزمایش پدافند پرتوی شهدای خلیج فارس با قدردانی از همه عوامل برگزاری این رزمایش اظهار داشت: یکی از مهم ترین موضوعات این رزمایش همکاری و استقبال بسیار خوب مردم با عوامل این رزمایش بود.

وی بیان کرد: مانور شهدای خلیج فارس در کمال آرامش، امنیت و مشارکت بسیار خوب مردم انجام شد و با موفقیت به پایان رسید.        

استاندار بوشهر با تشریح اقدامات مهم در این مانور افزود: در این مانور حدود 1200 نفر از ساکنان اطراف نیروگاه اتمی بوشهر اسکان اضطراری شده و 100 نفر از حادثه دیدگان هم از طریق دریا به مکان امن برده شدند ضمن اینکه برای 813 نفر هم رفع آلایندگی صورت گرفت.

گراوند تصریح کرد: مردم، نیروگاه اتمی و دستگاه های اجرایی، سه ضلع مهم مانور پرتوی شهدای خلیج فارس بودند و ضمن اینکه مانور شهدای خلیج فارس یک مانور مردم ممحور بود و شاهد همکاری و هم افزایی بسیار خوب همه عوامل برگزاری بودیم.

وی با قدردانی از تمام کارگروه‌های رزمایش پدافند پرتوی شهدای خلیج فارس خاطرنشان کرد: در اجرای این مانور هیچ مشکلی برای نیروگاه اتمی بوشهر ایجاد نشد و این نیروگاه در مسیر فعالیت خود همچنان با قدرت در حال کار است.

استاندار بوشهر یادآور شد: تیم ارزیابی مانور، یک نظرخواهی از مردم در ارتباط با مانور شهدای خلیج فارس داشته باشد ضمن اینکه نقاط قوت و ضعف رزمایش مذکور هم شناسایی شود.

وی اضافه کرد: از سازمان پدافند غیرعامل کشور درخواست می کنم مانور پرتوی را به صورت سالانه برنامه ریزی کنند.

گراوند از مدیرعامل و جانشین مدیرعامل پدافند غیرعامل کشور، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و نیروهای نظامی، انتظامی و سپاه، ارتش و همه برگزار کنندگان رزمایش پرتوی شهدای خلیج فارس قدردانی کرد.

پنل کاربری