قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
نیروگاه اتمی بوشهر از ایمن‌ترین نیروگاه‌های هسته‌ای در جهان است
شناسه : 4544565
تاریخ ارسال : 09:14 - 1398/02/09

 استاندار بوشهر با تاکید بر تقویت زیرساخت‌های پدافند غیرعامل در عرصه نیروگاه اتمی گفت: نیروگاه اتمی بوشهر از ایمن‌ترین نیروگاه‌های هسته‌ای در جهان است.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند ظهر یکشنبه در نشست شورای پدافند و قرارگاه پرتوی استان بوشهر اظهار داشت: پدافند غیرعامل نقش بسیار مهمی در کاهش اثرات ناگوار حوادث و بلایا دارد و باید بیش از پیش مورد توجه باشد.
 
وی با اشاره به توجه ویژه به پدافند غیرعامل در استان بوشهر بیان کرد: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار بالایی از جمله نیروگاه اتمی و پارس جنوبی است که دارای اهمیت در بعد ملی و بین‌الملی هستند.
 
استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: وجود ظرفیت‌های بی‌شمار در استان بوشهر می‌طلبد که زیرساخت‌های پدافندی این تأسیسات به صورت ویژه مورد توجه قرار بگیرد و شاهد نگاه ملی به این حوزه باشیم.
 
وی با بیان اینکه دولت و مجلس باید نگاه ویژه به توسعه زیرساخت‌ها و استقرار امکانات در استان بوشهر داشته باشند، تصریح کرد: تقویت زیرساخت‌های پدافند غیرعامل در عرصه نیروگاه اتمی یک ضرورت است.
 
گراوند از برگزاری رزمایش پرتوی در بوشهر خبر داد و افزود: این رزمایش به منظور افزایش آمادگی‌ها و تقویت آموزش‌ها و همچنین شناسایی و رفع کمبودها و نواقص و آسیب‌ها برگزار می‌شود.
 
وی با تاکید بر نظارت بر اجرای رزمایش پرتوی بیان کرد: برای این مهم باید یک کارگروه نظارتی و ارزیابی عملکرد کمیته‌های تخصصی رزمایش پرتوی تشکیل شود تا نواقص، کمبودها و کاستی‌ها را شناسایی کند.
 
استاندار بوشهر با اشاره به اجرای اورژانس هسته‌ای در بوشهر گفت: این اورژانس روند اجرایی مطلوبی دارد که تا هفته دولت امسال تکمیل و افتتاح می‌شود.
پنل کاربری