قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
بوشهر میزبان رزمایش سالانه استان‌های هسته‌ای می‌شود
شناسه : 4544555
تاریخ ارسال : 08:55 - 1398/02/09

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور اظهار کرد: در راستای ارتقای آمادگی استان‌های هسته‌ای، هر سال رزمایش پدافند غیرعامل در مرکز این استان‌ها برگزار که امسال رزمایش "پرتوی" در بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، سردار غلامرضا جلالی در بدو ورود به بوشهر در جمع خبرنگاران از برگزاری رزمایش پدافند عمومی غیرعامل در استان بوشهر خبر داد و اظهار کرد: انجام تمرین ستادی رزمایش پرتوی در استان بوشهر با هدف کنترل آمادگی‌ها در برگزاری رزمایش پرتوی قبل از ماه مبارک رمضان مورد توجه قرار دارد.
 
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور خاطرنشان کرد: برای مقابله با هر حادثه‌ای باید آمادگی وجود داشته باشد که در این راستا و برای مقابله با سیل ایجاب می‌کند همه دستگاه‌ها از آمادگی بالایی برخوردار باشند.
 
سردار جلالی با تاکید بر شناسایی و کشف نقاط ضعف در رسیدگی به بحران‌ها و مشکلات گفت: برای کاهش آسیب‌ها در حوادث طبیعی باید آمادگی دستگاه‌ها افزایش یابد که در این راستا امسال رزمایش‌های پدافند غیرعامل برای توسعه آمادگی عمومی برگزار می‌شود.
 
وی از برگزاری رزمایش‌ها در حوزه‌های تخصصی خبر داد و گفت: در نیمه دوم سال گذشته در حوزه سایبری ۶۰ رزمایش پدافند غیرعامل در بخش‌های بانکی، بانک مرکزی، انرژی، حمل و نقل برگزار شد.
 
سردار سرتیپ غلامرضا جلالی با بیان اینکه امسال رزمایش‌های سایبری ادامه دارد، افزود: این رزمایش‌ها در حوزه شبکه ملی اطلاعات، وزارت ارتباطات، شرکت زیرساخت، انرژی، حمل و نقل و بانکی که مورد توجه ویژه قرار دارد، برگزار می‌شود.
 
رئیس سازمان پدافند غیرعامل تصریح کرد: رزمایش‌های تخصصی در عرصه پدافند شیمیایی و هسته‌ای در همه مرکز استان‌هایی که زیرساخت‌های هسته‌ای دارند برگزار می‌شود.
 
جلالی با بیان اینکه رزمایش‌های هسته‌ای به صورت نوبت بندی در استان‌ها برگزار می‌شود، گفت: امسال رزمایش پرتوی در بوشهر برگزار می‌شود و در این راستا در شهرستان‌های کاشان و اصفهان نیز این مهم مورد توجه است.
 
وی از برگزاری رزمایش تخصصی دیگر در حوزه نفت و گاز خبر داد و خاطرنشان کرد: در مناطقی مانند ماهشهر، عسلویه، خارگ، اهواز و اصفهان رزمایش پدافند شیمیایی برگزار می‌شود.
 
سردار غلامرضا جلالی عصر امروز وارد فرودگاه بوشهر شد و مورد استقبال معاون سیاسی، امنیتی استاندار، فرماندهان نیروهای مسلح و اعضای ستاد پدافند غیرعامل استان بوشهر قرار گرفت.
پنل کاربری