قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
احتمال سناریوی هسته ای در صورت حمله تروریستی به خاک هند
شناسه : 4530673
تاریخ ارسال : 10:24 - 1398/01/26

به نوشته روزنامه 'دان' پاکستان، 'مایکل کاگلمن' گفت، درگیری اخیر هند و پاکستان زنگ خطری برای دنیا بود زیرا این دو کشور آمادگی شان را برای تشدید بحران به نمایش گذاشتند.
کاگلمن با اشاره به توئیت 'کریستفر کلاری'، استاد علوم سیاسی دانشگاه نیویورک نوشت، برخی می گویند آمریکا می داند پاکستان یک فروند 'اف16' خود را از دست داده است اما، بنا به دلایل تجاری و نیز تکبر نمی تواند این موضوع را تایید کند. با این حال، با توجه به مخالفانی که پاکستان در دولت و کنگره آمریکا دارد، سرنگون شدن جنگنده پاکستان مایه خوشحالی عده ای در دولت آمریکا برای انتشار و تایید این خبر می شد.
این تحلیلگر آمریکایی همچنین درباره هرگونه حمله تروریستی دیگر در خاک هند هشدار داد و افزود، چنین حمله ای با واکنش ویرانگر هند مواجه خواهد شد و اگر اتفاق افتد باید نگران سناریوی هسته ای بود.
'سلمان بشیر'، وزیر پیشین خارجه پاکستان، نیز درباره استفاده از قوه قهریه برای حل اختلافات هشدار داد و گفت، استفاده از قوه قهریه فقط باعث بدتر شدن اوضاع می شود. البته، منطق پاکستان این است که صلح خواهی ما نباید ضعف تعبیر شود. 
هند که پس از حمله تروریستی ماه گذشته گروه جیش محمد به نظامیانش در پولواما، در حمله ای تلافی جویان، پایگاه این گروه در خاک پاکستان را بمباران کرد، می گوید، در جریان نبرد هوایی با این کشور موفق به سرنگون کردن جنگنده اف16 پاکستان شد. پاکستان ادعای هند را رد کرد و به تازگی درباره احتمال حمله جدید هند به خاک کشورش هشدار داد.

منبع خبر

پنل کاربری