قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
استقرار 12 پرتابگر موشک‌های اتمی روسیه نزدیک مرز با اوکراین
شناسه : 4499040
تاریخ ارسال : 11:33 - 1397/11/17

وزارت دفاع اوکراین از استقرار پرتابگرهای موشک «اسکندر» از سوی روسیه در نقاط مرزی خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع اوکراین اعلام کرده که روسیه 12 پرتابگر موشک بالستیک «اسکندر» که قابلیت حمل کلاهک اتمی دارند را در فاصله 250 کیلومتری مرز با این کشور مستقر کرده است.

 به نوشته وبگاه «یونیان»  سخنگوی وزارت دفاع اوکراین گفته است که با استناد به گزارش‌های اطلاعاتی، روسیه در حال تقویت مواضع خود در مرز با اوکراین است و به همین دلیل این کشور یک تیپ موشکی را نزدیک شهر «کراسنودار» (250 کیلومتری مرز با اوکراین) مستقر کرده که  مجهز به 12 پرتابگر موشک‌های اسکندر است.

 این منبع خبری با استناد به تصاویر ماهواره‌ای شبکه خبری «فاکس نیوز» نوشت که  آتشبارهای اسکندر و پرتابگرهای آن‌ها در مرز با اوکراین مستقر شده‌اند.

روسیه و اوکراین چندی قبل به خاطر ورود غیرقانونی سه شناور اوکراینی به آب‌های تحت مالکیت روسیه دچار تنش شدند و تحرکاتی مرزی بین طرفین صورت گرفت که با پادرمیانی برخی کشورهای دیگر این غائله خاتمه یافت.

 این اولین تقویت مواضع اخیر روس‌ها در مرز با اوکراین بعد از خروج آمریکا از معاهده منع موشکهای میان برد اتمی موسوم به INF است.

واشنگتن روز جمعه با ادعای نقض تعهدات روسیه از این پیمان خارج شد. به دنبال این تصمیم آمریکا، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه نیز به تلافی تصمیم واشنگتن، مسکو را از این معاهده خارج کرد.

پنل کاربری