قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
رزمایش پرتوی پدافند غیرعامل به میزبانی بوشهر برگزار می‌شود
شناسه : 4485734
تاریخ ارسال : 10:04 - 1397/10/23

سردار علی اصغر زارعی جانشین سازمان پدافند غیرعامل کشور در نشست  شورای پدافند غیرعامل و قرارگاه پرتوی استان بوشهر گفت رزمایش پرتوی پدافند غیرعامل به میزبانی بوشهر برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این گونه رزمایش ها باید هر ساله در مناطق مختلف کشور از جمله بوشهر برگزار شود. ادامه داد همت سازمان پدافند غیرعامل، برگزاری رزمایش پرتوی بوشهر در اواخر بهمن ماه است، و اصرار ما بر این است رزمایش پرتوی در زمان فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر برگزار شود لذا اگر اواخر بهمن ماه آمادگی لازم باشد این رزمایش را برگزار خواهیم کرد.
 
جانشین سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: هدف از برگزاری این رزمایش فقط تهیه گزارش نیست بلکه هدف تقویت نقاط قوت و ضعف و ایجاد حساسیت در استان در موضوع پدافند غیرعامل است.
 
زارعی گفت: بوشهر با وجود نیروگاه، پارس جنوبی و خارگ استانی ویژه در کشور است و باید مسائل مربوط به رعایت اصول پدافند غیرعامل در این استان با جدیت رعایت شده و دنبال شود.
 
وی بیان داشت: بر اساس اساسنامه سازمان پدافند غیرعامل، استاندار هر استان فرمانده قرارگاه پدافند غیرعامل است لذا ما هم در کنار استاندار خود را موظف به پیگیری امور مربوط به پدافند غیرعامل در استان بوشهر می دانیم.
 
جانشین سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه همه توان خود را برای تکمیل اورژانس هسته ای در بوشهر به کار می گیریم، گفت: یکی از موضوعات مهم در زمینه پدافند غیرعامل آموزش عمومی به اقشار مختلف مردم و آشنایی ایشان با اهمیت پدافند غیرعامل است.

 

تکمیل اورژانس هسته‌ای بوشهر تسریع شود
 
استاندار بوشهر در این نشست  گفت: اورژانس هسته‌ای یکی از نیازهای استان بوشهر است که ساخت و تکمیل آن نیازمند همکاری بیشتر سازمان انرژی اتمی است.
 
وی با اشاره به رزمایش پرتوی به میزبانی بوشهر بیان کرد: در مورد تاریخ برگزاری رزمایش کمیته ای متشکل از جانشین قرارگاه پرتویی استان و نیروگاه اتمی بوشهر هر تصمیمی که گرفتند قابل اجرا خواهد بود.
 
وی بیان کرد: البته زمان برگزاری رزمایش پرتوی نباید در زمان تعمیر و استراحت نیروگاه اتمی باشد.
 
استاندار بوشهر تاکید کرد: یکی از اهداف مهم پدافند غیرعامل صیانت از سرمایه های انسانی است و در این مسیر همه عوامل مرتبط باید همکاری لازم را داشته باشند.
 
گراوند با تاکید بر آموزش پدافند غیرعامل به قشرهای مختلف گفت:  یک برنامه مدون در مورد آموزش پدافند غیرعامل در استان بوشهر تدوین شود و هرچه در این زمینه سرمایه گذاری کنیم کم است.
 
گراوند گفت: مدیران مرتبط طرح جامع پدافند غیرعامل استان را با دقت مطالعه کرده و نظارت و پیشنهادات خود در مورد طرح تا قبل از تصویب و اجرا به دبیرخانه شورای پدافند غیرعامل استان ارسال کنند.
 
 
پنل کاربری