قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
رزمایش پرتوی استان بوشهربهمن امسال برگزار می شود
شناسه : 4483284
تاریخ ارسال : 11:54 - 1397/10/17

معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر گفت: دومین رزمایش پرتوی این استان در 10 روز آخر بهمن امسال با هدف ارتقای توان نیروها و شناسایی کاستی ها و مشکلات در زمان حادثه برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، مجید خورشیدی روز یکشنبه در نشست هماهنگی برگزاری رزمایش پرتوی استان بوشهرافزود:بوشهر به دلیل برخورداری از نیروگاه اتمی از جمله استان‌های هسته‌ای و مهم کشور است.
وی اضافه کرد: با وجود اینکه پیش بینی‌های لازم برای ارتقاء ایمنی فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر انجام شده است ولی تلاش می شود با برگزاری رزمایش‌های مختلف آمادگی دستگاه‌های امدادی برای مقابله با حوادث احتمالی افزایش یابد.
خورشیدی اضافه کرد: تجارب کشورهای دیگر در زمینه حوادث هسته‌ای می تواند در برنامه ریزی برای مقابله با حوادث مشابه، مورد استفاده دست اندرکاران قرار گیرد. 
وی ادامه داد: در این ارتباط برای ارتقاء سطح توانمندی و آمادگی مسئولان و مردم اجرای رزمایش‌های دوره ای دربرخی استان‌ها ضروری است.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر گفت: نخستین رزمایش پدافند پرتوی استان بوشهر در سال 93 برگزار و آمادگی استان در یک سطح قابل قبولی ارتقا یافت.
وی یادآورشد: نباید در برابر بحران ها و حوادث غافلگیر شد و از آنجا که خسارت حوادث هسته‌ای دارای ابعاد مختلف ماندگار و گاه جبران ناپذیر است آمادگی کافی و لازم برای مقابله با آن ضروری است.
خورشیدی افزود: رزمایش پرتوی استان بوشهر باید در قالب جدی و با آمادگی بیشتر اجرا و نقش ثانویه افراد و دستگاه ها در حوادث هسته‌ای تعریف شود .
وی اضافه کرد: با وجود همه ایمنی‌های نیروگاه هسته‌ای بوشهر، ولی حادثه همیشه همراه هر نوع صنعتی از جمله صنعت هسته‌ای است.
خورشیدی با تاکید برضرورت جانمایی مناسب رزمایش و براساس پیش بینی های علمی گفت: این رزمایش باید تمرینی باشد که بدانیم اگر حادثه‌ای در گرم‌ترین روزهای سال اتفاق افتاد باید چگونه برخورد کنیم.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر گفت: در اعتبار سالانه و ملی برای تامین تجهیزات مورد نیاز دستگاه های اجرایی استان اقدام شود.
وی خطاب به کارگروه اطلاع رسانی افزود: این کارگروه باید فضای عمومی استان را برای آمادگی با حوادث احتمالی هسته‌ای آماده کند.
معاونت اطالعات و عملیات قرارگاه پدافند پرتوی کشورگفت: عزم پدافند پرتویی کشور اجرای این رزمایش براساس برنامه زمان‌بندی در زمان مشخص است.
وی افزود: در همین راستا کارگاه‌های مختلف در بخش های آموزش تخصصی به صورت عملیاتی، تجهیز و آماده کردن زیرساخت ها برای برپایی مطلوب رزمایش در نظر گرفته شده است.
وی یادآورشد: همچنین در حوزه بهداشت نیز با استان فارس هماهنگی می شود که با ایجاد ارتباط هوایی زمینه انتقال مصدومان فرضی فراهم شود.

وی ادامه داد: همچنین با سازمان بنادر و دریانوردی و مرزبانی دریایی نیز برای تخلیه دریایی هماهنگی می شود. 

پنل کاربری