قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
کمک "افغانستان" به پاکستان برای دست‌یابی به تسلیحات هسته‌ای
شناسه : 4480676
تاریخ ارسال : 08:34 - 1397/10/10

روزنامه پاکستانی گزارش داد که جهاد مردم افغانستان با شوروی سابق به پاکستان کمک کرد تا به تسلیحات هسته‌ای دست یابد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان به نقل از داون‌نیوز، اخیرا دولت آمریکا شماری از مدارک اطلاعاتی طبقه بندی شده را افشا کرده است که در آن به چگونگی دست یابی پاکستان به تسلیحات هسته نیز پرداخته شده است.
 
بر اساس این مدارک دولت پاکستان به کمک جهاد مردم افغانستان با شوروی سابق به تسلیحات هسته‌ای دست یافتند و باعث شد تا کشورهای غربی از این موضوع چشم پوشی کنند.
 
در این مدارک آمده است که دولت آمریکا از ساخت مخفیانه تسلیحات هسته‌ای توسط دولت پاکستان اطلاع داشته است اما به دلیل جنگ مردم افغانستان با شوروی سابق از اعمال فشار بر پاکستان خودداری کرده است.
 
ارتش شوروی سابق در سال 1358 به افغانستان حمله کردند که با مقاومت شدید مردم مسلمان افغانستان روبرو شدند.
 
سازمان ملل و کشورهای اسلامی این اشغالگری را محکوم کرده و خواستار خروج نیروهای شوروی سابق از افغانستان شدند.
 
مردم مسلمان و آزاده افغانستان نیز در برابر تجاوز شوروی و حکومت کمونیستی به پا خواستند و با قربانی‌های فروان شوروی سابق را با شکست تاریخی روبرو کردند.
 
در جنگ با شوروی سابق مردم افغانستان بیش از دو میلیون شهید و زخمی دادند و میلیون‌ها نفر نیز بی خانمان شده و مجبور به مهاجرت شدند.
 
این حمله شوم سرآغازی برای جنگ‌های بی‌پایان در افغانستان شد که با گذشت نیم قرن هنوز دامن این کشور را رها نکرده است.
 
اما این حال، کشورهای مانند پاکستان، و متحدین غربی آن منافع بسیاری را از شکست مفتضحانه کمونیست‌ها در افغانستان به دست آوردند که دستیابی پاکستان به تسلیحات هسته‌ای را نیز می‌توان به عنوان نمونه یادآور شد.
 

 

این کشور در حال حاضر نیز منافع مالی هنگفتی را در ازای همکاری با روند صلح افغانستان از کشورهای جهان و منطقه دریافت می‌کند.
پنل کاربری