قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
موقعیت شبه جزیره‌ای بوشهر نیازمند تدابیر خاص در حوزه پدافندی است
شناسه : 4478242
تاریخ ارسال : 10:03 - 1397/10/02

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: موقعیت شبه جزیره‌ای بوشهر نیازمند تدابیر خاص در حوزه پدافند غیرعامل است

به گزارش خبرنگار مهر، مجید خورشیدی ظهر شنبه در نشست با مدیرکل پدافند غیرعامل سازمان انرژی اتمی کشور گفت: تجارب کشورهای دیگر در زمینه حوادث هسته‌ای می تواند در برنامه ریزی برای مقابله با حوادث مشابه، مورد استفاده دست‌اندرکاران امر قرار گیرد.
 
وی با بیان اینکه شرایط جغرافیایی و ارتباطی شهر بوشهر خاص است افزود: موقعیت شبه جزیره‌ای بوشهر و محدویت ارتباطی عاملی است تا نسبت به پیشگیری و مقابله با حوادث احتمالی، اهتمام بیشتری در دستورکار قرار گیرد.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با بیان اینکه تمامی پیش بینی های لازم برای ارتقای ایمنی فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر از نخستین مراحل ساخت تا تولید لحاظ شده و در مقابل حوادث طبیعی ایمن است تصریح کرد: ضرورت دارد دستگاه های امدادی استان، دستورالعمل اختصاصی برای مقابله با حوادث احتمالی را دارا باشند.
 
خورشیدی با بیان اینکه توانمندی آموزش و پرورش، اتوبوسرانی، مخابرات، علوم پزشکی و فرودگاه برای رویارویی با حوادث اتمی ضروری است گفت: مردم نیز ضمن حفظ آرامش روانی، آمادگی های لازم را از طریق رسانه های جمعی کسب کنند.
 

 

وی با تاکید بر اینکه برای مقابله با بحران سرعت عمل یک اصل است خاطرنشان کرد: از هم اکنون باید اعضای جامعه و همه دستگاه های اجرایی و امدادی استان نسبت به وظایف خود آگاهی داشته باشند.
پنل کاربری