قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
تاثیر خروج آمریکا از پیمان موشکی در برنامه توسعه نیروهای هسته‌ای روسیه
شناسه : 4478087
تاریخ ارسال : 10:19 - 1397/10/01

فرمانده واحد موشکی نیروهای راهبردی هسته‌ای روسیه گفت، خروج آمریکا از پیمان موشکی و تلاش این کشور برای خنثی سازی توان راهبردی هسته‌ای روسیه، در برنامه‌ریزی استفاده از این نیروها برای مقابله با تهدیدات جدید در نظر گرفته می‌شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم ، روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو نوشت: عواقب خروج آمریکا از پیمان نابودی موشک‌های دارای برد کوتاه و متوسط و نحوه استقرار موشک‌های با این ویژگی و ارتباط آن با تهدیدات جدید برای امنیت روسیه، قطعا در هنگام برنامه‌ریزی برای استفاده از نیروهای راهبردی هسته‌ای کشور در نظر گرفته خواهد شد.
 
این مطلبی است که "سرگئی کاراکایف" فرمانده واحد موشکی نیروهای راهبردی هسته‌ای روسیه در مصاحبه با روزنامه «کراسنایا زوزدا» (روزنامه ویژه نیروهای مسلح این کشور) اعلام کرد. به گفته وی، در عین حال در رابطه با خروج آمریکا از پیمان موشکی، وظایف نیروهای راهبردی هسته‌ای روسیه به منظور تامین بازدارندگی راهبردی هسته‌ای تغییری پیدا نخواهد کرد.
 
این مقام نظامی همچنین ابراز اطمینان کرد که ایالات متحده نه تنها از تلاش خود برای  ارزیابی از امکانات نیروهای راهبردی هسته‌ای روسیه دست برنداشته، بلکه درصدد یافتن روش‌های جدید برای خنثی سازی توان بالقوه این نیروهاست.
 
کاراکایف یادآور شد که امروزه موشک‌های بالستیک قاره پیمای نیروهای راهبردی هسته‌ای روسیه مجهز به بخش فعال ردگیری و ابزار جدید برای غلبه بر سامانه‌های دفاع ضدموشکی هستند که امکان تشخیص، ردیابی و هدف قرار دادن آنها را بسیار دشوار کرده است. به گفته وی، توان هسته‌ای روسیه و آمریکا از زمان امضای نخستین پیمان کاهش تسلیحات راهبردی، سه برابر افزایش یافته است. با این وجود آمریکا قصد دارد بر توان ضدموشک‌های خود بیفزاید که نقض توازن موجود بین تسلیحات راهبردی و تدافعی خواهد بود.
 

 

این مقام نظامی تاکید کرد که تاسیسات دفاع ضدموشکی ایالات متحده مستقر در اروپا (در خاک رومانی و لهستان) در منطقه دسترسی توان دفاعی نیروهای مسلح قرار دارند. مقامات روسی پیش از این بارها نگرانی خود درباره گسترش سامانه‌های دفاع ضدموشکی آمریکا و بخصوص استقرار سکوهای پرتاب آنها در خاک اروپا را اعلام کرده و نسبت به عواقب این اقدام هشدار داده‌اند.
پنل کاربری