قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
قتل خاشقجی قرارداد اتمی میان ریاض و واشنگتن را برهم زد
شناسه : 4462134
تاریخ ارسال : 11:18 - 1397/08/21

یک پایگاه خبری آمریکا اعلام کرد جنایتی که عربستان در پرونده فعال مخالف سعودی رقم زد باعث شد تا قرارداد اتمی میان ریاض و واشنگتن ازبین برود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از الخلیج‌آنلاین، پایگاه خبری «واشنگتن اگزمینر» در گزارشی نوشت: «عملیات ترور جمال خاشقجی روند مذاکرات میان آمریکا و عربستان را بر سر فروش رآکتورهای اتمی به ریاض متوقف کرده است».

«آندرو اولاند»، رئیس اتاق عملیات پروژه‌های امنیتی آمریکا در واشنگتن گفت: «به‌نظر می‌آید سعودی‌ها روند مناقصه برای ساخت نیروگاه اتمی که درحال تکمیل بود را متوقف کرده‌اند».

وی افزود: «ریاض قطعاً درک می‌کند که به‌دلیل پرونده قتل خاشقجی، این موضوع درحال‌حاضر در کنگره با مخالف نمایندگان مواجه خواهد شد و روند همکاری‌ها را با پیچیدگی همراه خواهد کرد».

«واشنگتن اگزمینر» نوشت: «کاخ سفید از رایزنی میان آمریکا و عربستان دلسرد شده است. این درحالی‌است که نمایندگان شاخصی از میان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا خواسته‌اند معامله با ریاض را لغو کند یا به‌تعویق بیندازد».

به‌تازگی پنج سناتور جمهوری‌خواه در نامه‌ای به ترامپ از وی خواستند روند مذاکره با عربستان را به‌دلیل دست داشتن این کشور در پرونده قتل «خاشقجی» متوقف کند.

پنل کاربری