قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
چین نیروگاه هسته‌ای شناور می‌سازد
شناسه : 4462128
تاریخ ارسال : 10:54 - 1397/08/21

این نیروگاه که دارای یک یا دو واحد تولید برق اتمی خواهد بود و در دریا ساخته می شود می تواند برق و گرمای تولیدی مورد نیاز مناطق سردسیر شمال کشور را تامین کند.

روزنامه گلوبال تایمز اعلام کرد کار ساخت نیروگاه در مراحل اولیه قرار دارد و مسئولان مرکز توسعه و تحقیقات نیروگاه برق هسته ای یانتای می گویند که اولین بخش از نیروگاه تا سال 2021 میلادی به بهره برداری خواهد رسید و به دنبال آن قادر خواهد بود تا انرژی پاک را در اختیار شهرهای ساحلی و جزایر و مناطق ذی ربط قرار دهد.گزارش می افزاید چین در توسعه نیروگاه های هسته ای گام های بلندی برداشته است و همچنان امیدوار به تضمین این راهبرد برای تولید برق اتمی برای مناطق بیشتری از سراسر کشور است و شرکت ملی برق هسته ای چین کار اجرای طرح را انجام می دهد.

دولت محلی این شهر با شرکت یاد شده برای اجرای طرح همکاری می کند و اعلام کرده است که نیروگاه ها و ایستگاه های برق هسته ای شناور بیشتری در سیزدهمین برنامه توسعه پنج ساله چین ساخته خواهد شد.

دولت چین و شرکت ملی برق هسته ای این کشور گفته اند که نزدیک به 20 ایستگاه برق هسته ای شناور برای تامین نیرو و آب برای جزایر دریای جنوبی چین ساخته خواهد شد.

پنل کاربری