قرارگاه پدافند پرتویی
اخبار
»
۴ واحد نیروگاه اتمی بوشهر در حال بهره برداری است
شناسه : 4391367
تاریخ ارسال : 11:04 - 1397/04/02

مدیرعامل نیروگاه های­ حرارتی کشور گفت: ۴ واحد نیروگاه اتمی بوشهر به ظرفیت هزار مگاوات در حال بهره برداری است و نقش تاثیرگذاری در تامین برق کشور دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، محسن طرزطلب در این باره گفت: امیدواریم ۸۰۰ مگاوات دیگر نیز تا دوهفته آینده وارد مدار تولید برق کشور شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ظرفیت فعلی تولید برق پاسخگوی نیاز کشور در زمان پیک مصرف است، افزود: ظرفیت فعلی تولید پاسخگوی نیاز مصرف نیست حداکثر ظرفیت تولید برق کشور ما­ ­۵۲هزار و ۵۰۰ مگاوات است در حالی که پیش بینی می کنیم میزان مصرف در زمان پیک تابستان به ۵۸ هزار مگاوات برسد. حدود ۵ و نیم تا ۶ هزار مگاوات کسری تولید برق داریم که اگر مدیریت مصرف صورت نگیرد و مصرف کنندگان همراهی نکنند در دو ماه پیش رو احتمال تامین نشدن برق مورد نیاز است.

این مقام مسوول درباره جبران کسری تولید نیز اظهار داشت: پارسال نیروگاه های کشور با آمادگی بیش از ۹۹ درصد در مدار قرار داشتند و امسال نیز برنامه ریزی شده که بتوانیم این آمادگی را در زمان پیک داشته باشیم و اگر همه نیروگاه های حرارتی کشور فعال باشند با توجه به کاهش تولید نیروگاه های برقابی امیدواریم مشکل خاصی پیش نیاید.

طرز طلب ادامه داد: به غیر از ۲ هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی،​ حدود ۳۴۰ مگاوات از طریق ارتقا نیروگاه های حرارتی قدیمی برق تولید کرده ایم که این میزان با تغییر­هوای ورودی به توربین ها و خنک سازی توربین ها اجرا شد. با همه اقدامات انجام ظرفیت تولید برق کشور بیش از ۵۲ هزار و ۵۰۰مگاوات میسر نیست.

وی گفت: تلاش می کنیم در ۶۰ روز آینده که روزهای پیک مصرف برق در تابستان است و حدود ۵۰ روز آن مصرف برق به بیش از ۵۲ هزار مگاوات می رسد نیروگاههای موجود را سرپا نگه داریم و حداکثر استفاده را از نیروگاه ها ببریم تا مشکلات کمتری در تابستان داشته باشیم.

طرزطلب از مشترکان خواست در کاهش مصرف صنعت برق را همراهی کنند تا دچار مشکل خاص و سنگینی در تابستان نشویم. از سویی دیگر حدود هزار مگاوات از تعمیرات نیروگاهی باقی مانده است که امیدواریم هفته آینده این ظرفیت نیز وارد مدار تولید شود. در حال حاضر ۴۸ هزار مگاوات از ظرفیت تولید برق متعلق به بخش نیروگاه های حرارتی است.

مدیرعامل نیروگاه های­ حرارتی کشور درباره استفاده از نیروگاه اتمی نیز گفت: ۴ واحد نیروگاه اتمی بوشهر به ظرفیت هزار مگاوات در حال بهره برداری است و نقش تاثیرگذاری در تامین برق کشور دارد. از همه ظرفیت موجود برق کشور در بخش های مختلف برای تابستان امسال که تابستان سختی خواهد بود استفاده می کنیم.

پنل کاربری